تنها راه رفع تحریم ها احیای تحریم هاست

به گزارش ایسنا، جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی در گفت و گوی تلفنی با حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تماس های خود با همه کشورها به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک شورای امنیت گفت: بحث های فشرده در مذاکرات وین: «و باید جزئیات زیادی به خصوص در مورد جرم و جنایت و لغو تحریم ها انجام شود و این فرصت برای همه وجود دارد که بتوانند به شکل اولیه خود بازگردند.

جوزف بورل با اشاره به تعهدات آمریکا گفت: تنها راه رفع تحریم ها احیای مجدد آژانس است تا هم ایران و هم جامعه بین المللی از ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران مطمئن شوند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که همه طرف‌ها با رویکردی مثبت و عمل‌گرایانه و اراده قوی برای گفت‌وگو درباره مسائل باقی مانده و لغو تحریم‌ها وارد مذاکرات وین شوند.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی تاکید کرد: در صورت آمادگی سایر کشورها برای بازگشت به تعهدات کامل خود و رفع تحریم ها، امکان دستیابی به توافق خوب و حتی فوری وجود دارد.

امیر عبداللهیان تاکید کرد: با وجود نقض توافق آمریکا و سه کشور اروپایی در برجام، با حسن نیت و جدیت در مذاکرات وین شرکت خواهیم کرد و خواهان یک توافق خوب و قابل تایید هستیم.
وی افزود: بازگشت به برجام در عمل باید به معنای پایبندی به تمام مفاد و محتوای آن باشد.

وی گفت: واضح است که در شش دور مذاکرات وین نتیجه نهایی به دست نیامده است، بنابراین تمام مسائلی که باید حل شود توسط تیم مذاکره کننده ایرانی بررسی می شود.

امیر عبداللهیان تاکید کرد: باید تضمین جدی و کافی وجود داشته باشد که آمریکایی که به آن اعتماد نداریم دوباره از برجام خارج نشود.

وزیر امور خارجه با اشاره به رفتارهای متناقض آمریکایی ها و ناهماهنگی گفتار و عملکرد آنها، گفت: کاخ سفید ضمن اعلام آمادگی برای بازگشت به برجام، طی هفته های اخیر در دو مرحله افراد و شرکت های ایرانی را تحریم کرده است. همه باید اراده و اقدام جدی برای لغو کامل تحریم ها را ببینند.

امیر عبداللهیان گفت: غرب باید با رویکردی جدید و سازنده به وین بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید