تنفس هوای تازه در تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط پاک قرار دارد.

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبح روز جمعه (24 آذرماه) با توجه به تداوم ناپایداری جوی و انتشار آلاینده ها طی ساعات گذشته و کاهش تردد خودروها در تعطیلات، کیفیت هوا در اکثر مناطق در محدوده قابل قبول و تمیز خواهد بود.

کاهش سرعت باد در طول روز باعث کاهش انتشار آلاینده ها می شود. در صورت عدم وزش باد موثر تا اواخر وقت روز جمعه همراه با افزایش ترافیک عصرگاهی، غلظت ذرات معلق تا حدودی افزایش می یابد که این امر باعث کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می شود.

در جوی نسبتا آرام تا بامداد روز شنبه (۲۵ آذر) همزمان با افزایش تردد خودروها در اولین روز هفته، غلظت ذرات معلق افزایش و کیفیت هوا در نقاط پرتردد کاهش می یابد.

افزایش سرعت باد در طول روز باعث پراکندگی آلاینده ها می شود. وزش باد موثر و در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید تا آخرین ساعات روز شنبه (۲۶ دی) از غلظت ذرات معلق کاسته و کیفیت هوا در اکثر مناطق در حد قابل قبول پیش بینی می شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق زیر 2.5 میکرون» با میانگین 114 بوده و کیفیت هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم بوده است. آلاینده شاخص در حال حاضر «ذرات گرد و غبار کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 47 و کیفیت هوای تازه است.

  توهین جنجالی شهرک استهری به زنان / فیلم

دیدگاهتان را بنویسید