تغییر شرایط انتقال فرهنگیان – خبر زنده

تغییر شرایط انتقال فرهنگیان

 – خبر زنده

انجمن 24- در بخشنامه عسگری معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش آمده است: پیرو بخشنامه 20 فروردین 1401 به منظور تمرکززدایی، افزایش بهره وری و ساماندهی نیروی انسانی و همچنین افزایش رضایت از کار و با تسهیل شرایط کاری معلمان، نامه جابجایی نیروهای رسمی و پیمانی داوطلب جابجایی دائم و موقت به خارج از استان در سال تحصیلی 1402-1401 با تاکید بر عدم مبدا و نیاز به مقصد و غیره ارسال می شود. قوانین و مقررات مربوطه

در اینجا چند تعریف مهم از این شیوه نامه آورده شده است:

انتقال دائم برون استانی: انتقال دائم خدمت از استانی به استان دیگر در قالب ضوابط و مقررات

جابجایی موقت غیر استانی: جابجایی یک ساله و تغییر پست از استانی به استان دیگر به منظور رفع مشکل کارکنان در قالب ضوابط و مقررات.

مشمولان: اشخاصی که به موجب قانون تعهدات خدمت و تنظیم اسناد در دفاتر اسناد رسمی دو برابر مدت تحصیل (فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی) یا 10 سال (پذیرفته شده در آزمون پیمانی) در مدت تعیین شده دارند. منطقه برای خدمات

فرآیند جابجایی به خارج از استان در سال تحصیلی آینده به صورت هماهنگ و یک مرحله ای و پردازش نرم افزاری بر اساس لیست ارفاقی داوطلبان تایید صلاحیت شده و بر اساس ترازنامه ادارات/گروه جنسیتی انجام خواهد شد.


بیشتر بخوانید: اخبار مهم آموزشی در مورد انتقال فرهنگیان


شرایط و ضوابط ثبت درخواست ترجمه

1- انتقال دائم: عدم تعهد خدمت به منطقه از الزامات انتقال دائم می باشد، سایر کارکنانی که تعهد خدمت در مناطق تعیین شده دارند، حق درخواست انتقال دائم را ندارند.

  آتش سوزی در گردنه علاءالدین مهار شد

2- جابه جایی موقت: با حداقل 2 سال سابقه کار

تبصره: انتقال موقت از سال تحصیلی جاری تا سه سال قابل تمدید است.

3- ملاک محاسبه سابقه خدمت عادی آموزشی در آموزش و پرورش سوابق مندرج در دستور کار تا تاریخ 1401/06/31 می باشد.

4- مدت زمان پرونده های رسمی در قالب حق التدریس، نهضت سوادآموزی، ماموریت به سایر دستگاه ها، آموزش در مراکز تربیت معلم، تربیت معلم، خدمت شبانه روزی، قرارداد کار معین و غیره منظور نخواهد شد. بخشی از تاریخ نقل و انتقالات

استثناء انتقال

به منظور حمایت از جوانان جمعیت، سیاست های کلی خانواده و حفظ یکپارچگی و انسجام این نهاد، انتقال عناصر زیر به صورت استثنایی صورت می گیرد:

1- انتقال زوج فرهنگی به محل خدمت همسر

2- فرهنگیانی که همسرانشان شاغل در نیروهای نظامی و انتظامی بوده و با دستور ارگان مربوطه (بدون درخواست آنان) منتقل شده اند. (تایید بالاترین مقام نظامی یا انتظامی استان)

3- همسر جانباز در صورت تغییر دائمی محل کار جانباز در همان سال با ارائه تاییدیه مراجع ذیصلاح به استناد ماده 17 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون کارمندان و ایثارگران.

4- بدنسازانی که از ابتدای سال 1400 تا پایان مهلت ثبت نام تقاضای انتقال متاهل یا دارای فرزند می باشند.

5- همکاری که در آن خود، همسر یا فرزندش بیماری حاد و صعب العلاج داشته باشد. (با ارائه رای صریح شورای پزشکی استان در سال جاری مبنی بر عدم امکان تحمل و کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی در محل خدمت فعلی فرد)

جابجایی مشمولان معاف بدون احتساب دفترچه خدمت امکان پذیر بوده و نوع انتقال این دسته از داوطلبان دائمی (به استثنای مقصد پایتخت) و در غیر این صورت در صورت احراز شرایط بند (1) جزء د موقت می باشد. ) و درخواست متقاضی.

  طنز استاندار قزوین عباس عبدی! - خبر زنده

ملاحظات

1- در تکمیل جداول نیاز و نیاز به گونه ای برنامه ریزی شود که در سطح نیروی کار تفاوتی وجود نداشته باشد و مناطق کم برخوردار (مرز، عشایری و روستایی) با کمبود نیروی کار مواجه نشوند.

2- نقل مکان دائمی به کلانشهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع بوده و صرفاً درخواست مأموریت (جابه جایی موقت) داوطلبان قابل رسیدگی است. بنابراین متقاضیان جابجایی به این شهرها تنها مجاز به درخواست ماموریت (جابه جایی موقت) هستند. ضمناً وجود امکانات برای خروج از کلانشهر منوط به درخواست کتبی جداگانه می باشد.

3- ملاک تحقیق در مورد وضعیت انتقال افراد در مرحله پردازش، سمت و حوزه اصلی تدریس کارکنان است. سمت تدریس اصلی مطابق با رده استخدامی کارکنان است، مگر اینکه در طول خدمت، از طریق مجوز رسمی فرآیند تغییر تغییر کند. بدیهی است پست اصلی تدریس و رشته همکاران لزوماً با جایگاه و رشته تدریس آگهی سالانه کار همکاران مطابقت ندارد.

4- اشخاص حقيقي كه طي سال قبل به طور موقت منتقل شده اند در صورت داشتن درخواست تمديد انتقال و دارا بودن شرايط موظفند درخواست خود را در سامانه مربوطه ثبت و نسبت به ارائه مدارك اقدام نمايند.

برای مشاهده متن کامل استایل شیت اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید