تعداد قربانیان کرون در آلمان از 100000 نفر فراتر رفت

بر اساس گزارش موسسه رابرت کخ، بر اساس گزارش موسسه رابرت کخ، بزرگترین اقتصاد اروپا با موج جدیدی از بیماری عروق کرونر قلب دست و پنجه نرم می کند و بر اساس گزارش موسسه رابرت کخ، در 24 ساعت گذشته 351 مورد مرگ ناشی از بیماری عروق کرونر جدید ثبت شده است. به صد هزار و 119 مورد رسیده است.

از آنجایی که تعداد مبتلایان به بالاترین حد خود می رسد و واحدهای مراقبت های ویژه مملو از بیماران هستند، بحران بهداشتی در آلمان چالشی فوری برای دولت ائتلافی جدید ایجاد می کند که توسط صدراعظم آنگلا مرکل به عهده خواهد گرفت.

گرانوت مارکس، رئیس انجمن بین‌رشته‌ای آلمان برای مراقبت‌های ویژه و فوریت‌های پزشکی، گفت که ظرفیت برخی بیمارستان‌ها بیش از حد شلوغ است و بیماران کرون باید به خارج از کشور منتقل شوند.

آلمان هفته گذشته محدودیت‌های سخت‌تری را برای تاج‌گذاری اعمال کرد و مردم را ملزم به استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی برای رفت و آمد به محل کار، ارائه گواهی واکسیناسیون، بهبودی از بیماری عروق کرونر قلب یا منفی شدن آزمایش ویروس کرد. برخی از مناطق که تاج به اوج خود رسید حتی فراتر رفتند و تعطیلی های جدیدی را تحمیل کردند.

موج جدید تاج گذاری ها در آلمان همچنین موضوع اجبار اتریش به الگوبرداری و واکسینه کردن همه شهروندان را مطرح کرده است.

نخست‌وزیر احتمالی بعدی آلمان، اولاف شولتز، از واکسیناسیون اجباری حمایت کرد و گفت که دولت جدید او یک میلیارد یورو برای پاداش به کارکنان بهداشتی در خط مقدم همه‌گیری سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

موج چهارم اپیدمی کرونا در آلمان تا حدودی به دلیل نرخ پایین واکسیناسیون در این کشور است. نرخ واکسیناسیون در آلمان حدود 69 درصد است، در حالی که در سایر کشورهای اروپایی این رقم بالاتر است – 75 درصد در فرانسه.

آلمان همچنین در حال آماده سازی کمپینی برای تزریق دوز تقویت کننده واکسن کووید برای کنترل موج چهارم همه گیری است. بسیاری از معروف ترین بازارهای کریسمس کشور در حال حاضر لغو شده اند و آنهایی که هنوز واکسینه نشده اند احتمالا با ممنوعیت سفر مواجه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید