تعداد قربانیان تیراندازی مرگبار در کلیسای آلاباما به سه نفر افزایش یافت – خبر زنده

ایرنا: آخرین قربانی این تیراندازی یک زن 84 ساله است که به دلیل شدت جراحات وارده در بیمارستان جان خود را از دست داد.

پلیس گفت: «سومین قربانی تیراندازی در کلیسای اسقفی سنت استفان از مرگ اداره پلیس Westavia Hills خبر می دهد.

حدود ساعت 18:30 پنجشنبه شب بود که پلیس پس از دریافت سیگنال تیراندازی در کلیسای اسقفی سنت استفان در وستاویا هیلز در محل حاضر شد.

پلیس هنوز اطلاعاتی در مورد انگیزه تیرانداز ارائه نکرده است، اما مقامات می گویند که او هر از گاهی در کلیسا حضور داشته است.

یک مرد مسلح 70 ساله به نام رابرت فایندلی متهم به تیراندازی و کشتن سه نفر از جمله والتر رینی 84 ساله، سارا جیگر 75 ساله و فرد سومی است که خانواده اش از افشای نام افشار، شینور، … سخنگوی پلیس هیلز. آنها به قتل عمد متهم نشدند.

در نتیجه خشونت‌های مسلحانه مداوم در ایالات متحده که خارج از کنترل دولت و پلیس است، رسانه‌های آمریکایی پنجشنبه شب از تیراندازی به کلیسایی در ایالت آلاباما خبر دادند.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی، تیراندازی در کلیسای سنت استفان در منطقه Vestavia Hills در آلاباما رخ داده است.

به گزارش آرشیو خشونت مسلحانه، پس از حمله نژادپرستانه 14 ماه مه به خواربارفروشی بوفالو در شهر نیویورک که منجر به کشته شدن 10 سیاه پوست و دستگیری یک نوجوان 18 ساله سفیدپوست شد، حداقل 63 تیراندازی دسته جمعی در ایالات متحده رخ داد.

این بدان معناست که روزانه دو تیراندازی دسته جمعی در این کشور رخ می دهد، از جمله تیراندازی در 24 می در مدرسه ابتدایی راب در یووالدی، تگزاس که منجر به کشته شدن 19 دانش آموز و دو معلم شد.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت والده مکرمه حجت‌الاسلام جناب آقای کاضی عسکر را تسلیت گفتند. - خبر زنده

تیراندازی های دسته جمعی در دو روز گذشته در ایالات متحده در شهرهایی از جمله نیواورلئان، دیترویت، لوئیزویل، کنتاکی، دکاتور، جورجیا؛ انطاکیه، تنسی، ایندیانا و برای سومین هفته متوالی در شیکاگو اتفاق افتاد.

بر اساس گزارش این آژانس، تیراندازی های دسته جمعی در ایالات متحده در سال گذشته بیش از 19000 کشته و بیش از 37000 کشته بر جای گذاشت.

در پنج سال گذشته بیش از 95000 نفر در ایالات متحده بر اثر تیراندازی جان خود را از دست داده اند و 186000 نفر دیگر مجروح شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید