دسته‌ها
بلاگ

تصویب طرح ضد ایرانی در کمیته اطلاعات سنای آمریکا – خبر زنده

به گزارش فارس، کمیته اطلاعات سنا دیروز (چهارشنبه) به اتفاق آرا لایحه مجوزهای اطلاعاتی برای سال مالی 2023 (IAA) را با 16 رأی موافق و بدون رأی مخالف برای صدور مجوز بودجه به جامعه اطلاعاتی آمریکا تصویب کرد. و دادن اختیارات قانونی و تقویت نظارت کنگره بر جامعه اطلاعاتی.

بر اساس این گزارش، سناتور مارک آر وارنر، نماینده دموکرات های ویرجینیا که ریاست کمیته اطلاعات سنا را بر عهده دارد، گفت: سازمان های اطلاعاتی آمریکا منابع لازم برای دفاع از کشور را دارند.

وی گفت: “لایحه امسال توانایی کشور را برای مقابله با دشمن از طریق حمایت از اوکراین و تشدید تحریم ها علیه روسیه افزایش می دهد. همچنین گام های مهمی برای تقویت رهبری فناوری و امنیت سایبری و همچنین توانایی ما برای رقابت با چین برداشته می شود.” . افزایش. “

سناتورهای کنگره یکی از اهداف خود از پیشبرد این لایحه را مخالفت با کشورهایی مانند ایران، کوبا و ونزوئلا عنوان کردند.

سناتور فلوریدا، مارکو روبیو، سناتور جمهوری خواه و معاون کمیته اطلاعات سنا نیز در مورد این لایحه اظهار داشت: روسیه، ایران و کره شمالی و همچنین کشورهای شورشی در نیمکره ما از جمله کوبا و ونزوئلا.

وی افزود: علاوه بر این، این لایحه از امنیت ملی، فناوری و نوآوری در برابر دشمنان بی‌شمار خارجی حمایت می‌کند و جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات خارجی و استعداد و تجربه کارکنان ما را افزایش می‌دهد.

این اولین بار نیست که سناتورهای آمریکایی برای تصویب لایحه ای علیه جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند و سایر کمیته های سنا نیز در تصویب لوایح ضدایرانی بی عمل نبوده اند. «توقف پهپادهای ایرانی» تصویب شد.

رابرت منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنا در بیانیه‌ای گفت: «اقدام کمیسیون برای تصویب طرح توقف پهپادهای ایرانی، گام مهمی در تضمین این است که قوانین ایالات متحده در کنار تجاوز ایران است و ایران را در قبال اقداماتش پاسخگو می‌داند. اقدامات بی‌ثبات‌کننده. . »

سنای آمریکا در اوایل ماه می، دومین طرح ضدایرانی را تصویب کرد که شامل موضوعات پس از مناقشه در هر توافق هسته ای با ایران و جلوگیری از لغو تحریم های سپاه پاسداران می شود.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی، این طرح که اقدامی غیر الزام آور برای دولت آمریکا است، از کاخ سفید می خواهد تا زمانی که تهران تعدادی پیش شرط دشوار از جمله محدود کردن موشک های بالستیک را نپذیرد، به توافق هسته ای بازنگردد.

این طرح همچنین به دولت بایدن هشدار می دهد که حذف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فهرست سازمان های تروریستی و لغو تحریم ها علیه آن را در هیچ توافق هسته ای جدید با ایران قرار ندهد.

تاکنون مقامات آمریکایی مانع از پیشرفت مذاکرات وین شده‌اند و واشنگتن ایران را به امتناع از ادامه مذاکرات متهم کرده است، اما مقامات جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده‌اند که اگر آمریکا اراده سیاسی نشان دهد، مذاکرات ادامه خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خروج از نسخه موبایل