تصمیم افزایش ظرفیت پذیرش در رشته دندانپزشکی لغو شد – خبر زنده

به گزارش ایسنا، دکتر سعیدرضا عاملی در حاشیه هشتصد و شصت و چهارمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: در این جلسه گزارشی از وضعیت جامعه علمی و نخبگانی کشور و اقدامات به نخبگان ارائه شد. جامعه باید در حیاط شورا به عنوان طرح ارائه شود.

وی ادامه داد: همچنین در خصوص پیشرفت علم و فناوری در منطقه و جهان و موضوع رشد و توسعه در سال های اخیر بحث و تبادل نظر شد. خوشبختانه در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در علوم مختلف در خط مقدم منطقه قرار دارد و اعضا و رئیس جمهور تاکید کردند که باید اقدامات لازم برای تقویت این حوزه انجام شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با توجه به افزایش ظرفیت دندانپزشکی ادامه داد:

وی ادامه داد: مقرر شد موضوع به ستاد کل نقشه علمی کشور ارجاع و با حضور وزیر بهداشت، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی، روسای کمیته های بهداشت، درمان و آموزش و پرورش تجدید نظر شود. ماده 90 و کارشناسان دوره های دندانپزشکی در جلسه تصمیم گیری نشد و منجر به بررسی های تکمیلی شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی افزود: البته درباره توزیع نادرست دندانپزشکان در کشور و نسبت دندانپزشکان به جمعیت 100 هزار نفری بحث هایی مطرح شد. همچنین خاطرنشان شد که مناطق کم برخوردار کشور از خدمات خوب دندانپزشکی محروم هستند. عدم وجود زیرساخت ها برای ثبت نام دانشجویان دندانپزشکی از جمله تجهیزات دندانپزشکی و نسبت استاد به دانشجو نیز در این بحث مطرح شد. اعضا همچنین تاکید کردند که تعرفه تامین اجتماعی و بیمه به خدمات دندانپزشکی اختصاص یابد. البته در مورد هیچ یک از این موارد تصمیم نهایی گرفته نشد و با توجه به حساسیت موضوع، مقرر شد مجددا موضوع در ستاد نقشه جامع علمی کشور مطرح و گزارش برای تصمیم گیری بررسی شود. شورای عالی

  جلسات بی نتیجه برای ریزش تاسیسات آبی شوشتر

دکتر عاملی گفت: دستور کار بعدی این نشست مناسبت های تقویمی بود که برخی از مناسبت های تقویم جنبه ملی و استانی دارند. رویکردی که در شورای عالی انقلاب مورد تاکید قرار گرفت این است که رویدادهای تقویمی باید هویت ملی، دینی، نشاط اجتماعی و همگرایی ملی را تقویت کرده و حافظه جمعی را تعمیق بخشد، زیرا رویدادها باعث تداعی خاطرات و برانگیختن احساس غرور ملی می‌شوند.

وی افزود: همچنین بیان شد که عدالت فرهنگی باید با در نظر گرفتن عدالت فرهنگی و رونق ظرفیت های زیست محیطی، تقویت ارزش های انقلاب اسلامی و برانگیختن رویدادهای فرهنگی و شهری به گونه ای باشد که شهرها حس عضویت در یک کشور ملی را در خود تقویت کنند. جامعه ‘.

وی توزیع دو روزه را ایام استان های مازندران و اصفهان اعلام کرد و گفت: 14 آبان روز مازندران با استناد به استقرار حکومت علوی در سال 243 هجری قمری در این خطه سرافراز ایران زمین نامگذاری شده است. 25 آبان نیز روز اصفهان اعلام شد. 25 آبان 1361 روز تدفین 370 شهید دفاع مقدس در عملیات محرم است امام خمینی (ره) فرمودند: «همین ملت شهیدپرور به خدمت اسلام ادامه خواهند داد.» بحث و گفتگو در این خصوص در جلسات آتی مجلس ادامه خواهد داشت. شورای عالی انقلاب فرهنگی.

دیدگاهتان را بنویسید