تحریم های “فلج کننده” آمریکا روسیه را نمی ترساند

آنتونوف: تحریم ها به گزارش فارس، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا در پاسخ به سؤالات رسانه ها گفت: درخواست کنگره آمریکا برای تحریم های جدید علیه روسیه از جمله محدودیت برای مقامات ارشد روسیه باعث ترس مسکو نخواهد شد.

بر اساس بیانیه ای که در صفحه فیس بوک سفارت روسیه منتشر شده است، وی گفت: “ما معتقدیم که خواسته های کاپیتول هیل (کاپیتول ایالات متحده) برای اعلام” محدودیت های فلج کننده ضد روسیه و همچنین تحریم های شخصی علیه رهبری عالی روسیه است. فدراسیون، تحریک کننده و ناامید کننده هستند. ما از محدودیت نمی ترسیم.

این مقام روسی ادامه داد: پشت درخواست قانونگذاران (آمریکایی) برای مجازات دردناک تر برای کشورمان، تلاش برای تأثیرگذاری بر روسیه در مذاکرات جاری درباره امنیت اروپاست. ما چنین فشاری را ناتوانی ایالات متحده در دفاع از موقعیت خود در میز مذاکره می دانیم.

به گفته این دیپلمات روسی، اظهارات درباره توطئه ادعایی روسیه برای حمله به اوکراین “محصول تخیل بیمار محافل روس هراسی محلی است.” وی با تاکید بر اینکه این نتیجه اختلال روانی آنهاست، افزود: پاسخ روشن است: ما هیچ قصد تهاجمی نسبت به اوکراین نداریم. به نظر می رسد که سیاستمداران آمریکایی افسانه های رسانه ای در مورد حمله قریب الوقوع روسیه به اوکراین را منتشر کرده اند و اکنون با فوبیای خود روبرو هستند.

وی گفت: در این زمینه، ما از قانونگذاران آمریکایی می خواهیم که برای ایجاد یک اجماع دو حزبی برای خروج ایالات متحده از عمیق ترین بحران اقتصادی و سیاسی با یکدیگر همکاری کنند. ما مخالف تقابل هستیم. انتخاب ما ایجاد روابط عملگرایانه برابر بین روسیه و ایالات متحده است. وقت آن است که سیاستمداران در واشنگتن تهدیدات را کنار بگذارند. چنین استراتژی به نفع مردم آمریکا نخواهد بود. امنیت بین المللی که نیازمند اقدام عاقلانه و مدبرانه است، بازنده خواهد بود. ما ابتکارات خود را برای غلبه بر بحران ارائه کردیم. (این ابتکارات) در 10 ژانویه در ژنو و در 12 ژانویه در چارچوب شورای روسیه-ناتو در بروکسل توضیح داده شد.

  اشک های فرهاد مجیدی سرمربی استقلال در جشنواره قهرمانی/فیلم - خبر زنده

آنتونوف در پایان گفت: “ما منتظر پاسخ درست هستیم – نه در قالب اظهارات پوپولیستی، بلکه در قالب پیشنهادهای مکتوب کاملاً استدلال شده”.

افشای پیشنهاد دموکرات ها در سنای آمریکا برای تحریم احتمالی مقامات ارشد روسیه از جمله رئیس جمهور، واکنش تند کرملین را نیز برانگیخت.

دموکرات ها در مجلس سنای آمریکا چهارشنبه شب از طرحی برای اعمال تحریم های گسترده علیه مقامات ارشد دولتی و نظامی روسیه از جمله ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه رونمایی کردند.

این پیشنهاد که از سوی کاخ سفید نیز حمایت می‌شود، شامل مقرراتی برای تقویت امنیت اوکراین است و ایالات متحده را تشویق می‌کند تا «تمام اقدامات موجود و مناسب» را برای جلوگیری از بهره‌برداری از خط لوله گاز روسیه-آلمان به آلمان در نظر بگیرد. 2″ جریان متحرک برای اطمینان.

سخنگوی کرملین روز پنجشنبه مذاکرات روسیه با ایالات متحده و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را “شکست” توصیف کرد و گفت بر سر موضوعات کلیدی اختلاف نظر وجود دارد.

سخنگوی کرملین گفت که اعمال تحریم ها علیه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به معنای قطع روابط بین مسکو و واشنگتن است.

دیدگاهتان را بنویسید