تحریم روسیه به معنای قطع رابطه با آمریکاست

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه گفت که به طور رسمی از همتایان غربی خود می خواهد که این کار را در شرایط تاریخی کنونی انجام دهند تا به تعهدات خود بر اساس اصل تفکیک ناپذیری امنیت و در چارچوب سازمان امنیت عمل کنند. و برنامه های اتحادیه اروپا (OSCE) چیست؟

وی همچنین خاطرنشان کرد: اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه منجر به قطع روابط دیپلماتیک دو کشور می شود و این موضوعی است که آمریکا به خوبی از آن آگاه است.

بسته تحریمی آمریکا که گفته می‌شود شامل تحریم‌های ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه می‌شود، شامل تعدادی تحریم‌های اقتصادی است که منجر به اختلال کامل دسترسی روسیه به سیستم سوئیفت و سیستم مالی تحت کنترل غرب می‌شود.

لاوروف با اشاره به احتمال جنگ با اوکراین گفت: اگر به روسیه بستگی داشته باشد، جنگی رخ نخواهد داد. روسیه خواهان جنگ با اوکراین نیست، اما اجازه نمی‌دهد تا این حد وقیحانه به منافعش حمله شود یا حتی نادیده گرفته شود.

لاوروف روز گذشته در واکنش به پاسخ آمریکا به پیشنهادات تضمین امنیت گفت: موضوع پاسخ آمریکا به پیشنهادات ما به زودی علنی خواهد شد. ما در مورد موضوع کلیدی مطرح شده در پیشنهادات روسیه، یعنی اطمینان از عدم پیشروی ناتو به سمت مرزهای شرقی روسیه، پاسخ مثبتی از ایالات متحده دریافت نکرده ایم. اما پاسخ ایالات متحده شامل مواضعی است که راه را برای مذاکرات جدی در مورد مسائل جزئی هموار می کند. ما از ایالات متحده و کشورهای غربی می خواهیم توضیح دهند که چرا به اصل تفکیک ناپذیری امنیت پایبند هستند.

  چرا وزیر بهداشت قیمت داروها را کاهش نداد؟ - خبر زنده

اصل تفکیک ناپذیری امنیت مبتنی بر تضمین امنیت برابر برای همه کشورها صرف نظر از وابستگی ایدئولوژیک، اقتصادی و سیاسی آنهاست و کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا باید به آن احترام بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید