تا انسان نباشد با آمریکا رابطه نداریم / همه تحریم ها باید برداشته شود

به گزارش ایسنا، آیت الله سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران گفت: ما شهر قرمزی در کشور نداشتیم و الان آبی ها زرد و نارنجی و قرمز شده اند. این بیماری شایع است و مختص ایران نیست. آنچه انتظار می رود رعایت دستورالعمل های بهداشتی مانند ماسک زدن و واکسیناسیون به ویژه دوز سوم و فاصله اجتماعی برای غلبه بر این موج است. کسی که نقاب نمی‌زند نباید فکر کند که شجاع است. این حق مردم است. از همه افرادی که مدت زیادی در آنجا ماندند، مانند کاری که تاکنون انجام داده اید، می خواهم که زودتر از شر این ویروس خلاص شوند.

خاتمی با اشاره به فاجعه انسانی در یمن گفت: عربستان دائماً یمن را بمباران می کند، اخیراً 60 زن و کودک کشته و تعداد زیادی مجروح شدند. مایه تاسف است که سازمان های بین المللی از جمله سازمان های بین المللی اسلامی در مقابل این جنایت خفه شده و سکوت اختیار کرده اند. انصارالله یمن از خود دفاع کرد، اما محکوم شد، اما متجاوزان محکوم نشدند و این یعنی تغییر جایگاه مظلوم و مظلوم. سایر نهادهای حقوقی بین المللی نیز باید در نظر گرفته شوند.

وی ادامه داد: مایه مباهات مقاومت مجاهدین یمنی است که با تهاجم دو هفته ای به یمن می خواستند یمن را تصرف کنند اما با مقاومت نزدیک به هشت ساله خود دشمن را عقب زدند و این ملت شایسته تقدیر و حمایت است. «امروز زائران دلسوز، خداپرست و دشمن هستند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دوازدهمین سالگرد بخمن و چهل و سومین سالگرد انقلاب اسلامی، دهه فجر را مصداق ایام الله دانست و گفت: مطمئن باشید این انقلاب جز با عنایت خداوند پیروز نمی شد. دنیای استکبار از شاه، آمریکا، اروپا، شوروی، انگلیس حمایت کرد و همه با حفظ شاه موافقت کردند، اما مقاومت مردم باعث شد شاه با «مرگ بر شاه» برود. سنت خداوند این است که اگر شکر نعمت را بجا آورید، نعمت می ماند و می ماند. 43 سال از انقلاب با وجود همه اقدامات نظامی باقی مانده است. به برکت انقلاب حضورتان همیشه در صحنه است. در حوزه حراست، بسیاری از انتخابات، راهپیمایی ها.

  وزیر بهداشت وارد ژنو شد - خبر زنده

خاتمی گفت: مهمترین کار تداوم انقلاب است. رهبر معظم انقلاب در دیداری ویدئویی با ساکنان کوم در 10 ژانویه چهار نکته را برجسته کردند. آنها بر غیرت دینی برای دفاع از دین خود تاکید کردند و گفتند که 29 دی حاصل حسادت دینی است. برخی آن را خشونت و بی منطقی می نامند، در حالی که حسادت دینی تبلور عقل است. این غیرت دینی در گذشته انقلاب را نجات داده و خواهد کرد.

وی افزود: نکته دیگری که اشاره کرد این است که دشمن می خواهد حساسیت مردم و متدینین را کم کند و ما باید مراقب باشیم. ایشان همچنین تاکید کردند که استقلال و مبارزه با فساد، بی عدالتی و عدم تسلیم در برابر دشمن از اصول انقلاب است. این منطق دین است، نه فقط بحث سیاسی. در برابر کسانی که می خواهند تو را زمین بگذارند و به روز ذلت برسانند، باید آنها را به روز تاریکی بفرست. مقام معظم رهبری همچنین همه را به اتحاد و اتحاد ملی دعوت کردند و تاکید کردند که اگر برخی در مقابل انقلاب بایستند، انقلاب در مقابل آنها خواهد ایستاد. وی همچنین بر تقویت امیدها به آینده تاکید کرد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود در خطبه های سیاسی نماز جمعه گفت: آمریکا به دنبال مذاکره نیست، به دنبال غارت است. او (آمریکا) می گوید، هر چه من می گویم گوش کن. آنها خواب دزدی می بینند، اما این خوابی است که هرگز تعبیر نشده و نخواهد شد. در آن سال ها تا جایی که می توانست توطئه می کرد و اگر در جایی این کار را نمی کرد، نه این که نمی خواست، اما از این به بعد هم نمی توانست و نمی تواند. خط مقام معظم رهبری در این زمینه روشن است، تمام تحریم ها از جمله تحریم های حقوق بشری و غیره باید برداشته شود، نه تعلیق، یعنی بالاخره لغو شود.

  آیا هزینه های ارتکاب جرم بازدارنده است؟ - خبر زنده

خاتمی سفر رئیس جمهور به روسیه را یکی از مهم ترین سفرها خواند و گفت: اما ایشان نسبت به این سفر مفید رفتار دوستانه نداشتند. آنها در این سفر هفده تا هجده هدف داشتند و همه در این سفر محقق شدند. در عین حال قانون اساسی می گوید ما باید با همه دنیا بر اساس منافع دوجانبه رابطه داشته باشیم، مگر با رژیم صهیونیستی که هرگز با آن رابطه نخواهیم داشت و تا زمانی که آمریکا انسان نشود. این سیاست ما و رهبری مقام معظم رهبری است. برخی می گویند شما با همه کشورها رابطه ندارید، اما دنیا را مانند آمریکا و انگلیس می بینند و برخی دیگر آن را طوری می بینند که گویی خود را در هیچ جای دیگر کشور نمی دانند. اولویت های سیاست خارجی ما همسایگان ما هستند. ما 15 همسایه با پتانسیل بالایی داریم. ما می توانیم مشکلات خود را با ارتباط قانونی و صادقانه حل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اینکه می گویند از آقای ریسی استقبال خوبی نشده است، صحت ندارد. دوم، روسیه بسته است، اما مقامات روسیه گفته اند که بیش از 410 نفر برای صحبت با او آمده اند، او را تشویق و تایید کرده اند و او را در تمام قسمت های سفر ایمن نگه داشته اند. این رئیس جمهور جمهوری خلق ما از کرملین به کرمان می آید و از مناطق سیل زده بازدید می کند. تبریک به این رئیس جمهور شاد و مردمی و انقلابی و رئیس جمهور محبوب.

امام جمعه موقت تهران نیز افتخار جوانان عزیزمان در ورزش و فوتبال و ششمین بار حضور ایران در جام جهانی را تبریک گفت.

  ایران شناسی; گل ها ارزش زندگی را دارند / عکس - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید