تاکید وزرای خارجه ایران و چین بر اجرای سند 25 ساله پیام اصلی ارسال شد

قرارداد 25 ساله

انجمن 24-در این دیدار دو طرف در مورد طیف گسترده ای از مسائل سیاسی، اقتصادی، تجاری، کنسولی و فرهنگی و همچنین مسائل منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند و راه های توسعه همکاری ها در این زمینه ها را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

امیر عبداللهیان ضمن تبریک سال نوی چینی، ضمن ابلاغ سلام گرم آقای رئیسی به رئیس جمهور شی، پیام مکتوب رئیس جمهور را به همتای چینی خود ابلاغ کرد و آن را پیامی مهم در آغاز به کار دولت سیزدهم خواند.

وی با تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از سیاست چین متحد، بر آمادگی تهران برای توسعه همه جانبه روابط تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به برنامه ریزی به مناسبت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط سیاسی بین دو کشور، از همکاری سازنده چین در تهیه بیش از 110 میلیون دوز واکسن قدردانی کرد.

امیر عبداللهیان با اشاره به موافقت شورای دولت با افتتاح سرکنسولگری چین در بندرعباس، ابراز امیدواری کرد که این امر موجب تسهیل روابط عمومی و تجاری دو کشور شود.

وزیر امور خارجه با تشریح آخرین وضعیت همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف، بر عزم دولت جمهوری اسلامی ایران برای اجرای تمامی توافق‌های زیرساختی با پکن تاکید کرد.

امیر عبداللهیان همکاری های گسترده جمهوری اسلامی ایران با همسایگان و کشورهای دوست در منطقه را از اولویت های سیاست خارجی دولت خواند و بر تداوم نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در توسعه منطقه ای از جمله حفظ و تقویت امنیت انرژی تاکید کرد.

رئیس سازمان دیپلماسی کشور با اشاره به اهمیت روابط فرهنگی و ظرفیت مشترک تمدن‌های کهن ایران و چین، علاقه هنرمندان ایرانی به توسعه همکاری‌ها در عرصه هنر را فرصتی ارزشمند برای بهره‌برداری از این مهم دانست. . ظرفیت.

  آخرین وضعیت حادثه مجروح با بهبهان / زنجیر زن باردار در میان مجروحان

وزیر امور خارجه چین در این دیدار با تایید نظرات وزیر امور خارجه کشورمان که امروز توسط امیر عبداللهیان در مطبوعات چین منتشر شد، اظهار داشت: دیدگاه وزیر امور خارجه ایران در مقاله منتشر شده نشان دهنده افق طولانی روابط بین دو کشور است. دو کشور


بیشتر بخوانید: چین مقامات آمریکایی را تحریم کرد


وزیر امور خارجه چین بر آمادگی پکن برای توسعه همکاری های مالی، انرژی، بانکی و فرهنگی با وجود تحریم های غیرقانونی علیه مردم ایران تاکید کرد.

وزیر امور خارجه چین ضمن اعلام حمایت همه جانبه چین از مواضع منطقی ایران در قبال سیاست های آزاردهنده آمریکا در برجام، سیاست اصولی پکن را در حمایت از مواضع ایران در مذاکرات شورای امنیت سازمان ملل ادامه داد و تاکید کرد که آمریکا باید این موضع را جبران کند. اشتباه در خروج از برجام

طرف چینی با مهم ارزیابی سند همکاری 25 ساله، توافق طرفین برای شروع اجرای این سند را رویدادی مهم و زمینه ساز تحول اساسی در روابط می داند.

گفتنی است دور دوم مذاکرات در ضیافت رسمی وزیر امور خارجه چین که به افتخار وزیر امور خارجه کشورمان برگزار شد، برگزار شد.

در این دور از مذاکرات دو طرف آخرین وضعیت مذاکرات وین و تحولات غرب آسیا و خلیج فارس را مورد بررسی قرار دادند.

دیدگاهتان را بنویسید