تاکید رئیس جمهور بر رسیدن به 36000 کیلومتر در پایان سال 1404

به گزارش فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از اولین جلسه شورای عالی فضایی در دولت سیزدهم که 11 سال بعد برگزار شد، وی با بیان اینکه ما ظرفیت خوبی داریم و متخصصان و جوانان متعهد داریم، صبح امروز رئیس جمهور از نمایشگاه توانمندی های فضایی بازدید کرد و سپس جلسه شورای عالی فضایی برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه آخرین فرصت ها و چالش های این حوزه در کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد دولت سیزدهم برای ارتقای ظرفیت صنعت فضایی کشور تلاش کند تا شاهد رشد روزافزون صنعت فضایی کشور باشیم. صنعت فضایی کشور».

زارع پور گفت: صنعت فضایی کشور اگرچه مقتدر است اما می تواند به حل مشکلات کشور کمک کند.

وزیر ارتباطات با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر استفاده از صنعت فضایی برای حل مشکلات کشور، گفت: این مدارها در حال و آینده می چرخد، به زودی خبرهای خوبی در این حوزه اعلام می شود.

وی یکی دیگر از موضوعات مورد تاکید در این نشست را دسترسی به مدار 36 هزار کیلومتری دانست و افزود: اجرای این برنامه به مدت 10 سال پیش بینی شده است اما رئیس جمهور تاکید کرد که باید تا پایان جلسه 1404 به اتمام برسد.

زارع پور استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای پیشبرد برنامه ها در این حوزه را از دیگر موضوعات شورای فضایی برشمرد و گفت: در این نشست بر اقتصاد صنعت فضایی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و صادرات خدمات فنی و مهندسی در این حوزه تاکید شد.

وی افزود: در این جلسه موضوع انتقال فناوری فضایی به سایر صنایع نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید