تاریخچه وام 100 میلیون تومانی مالباختگان بورس چیست؟

تاریخچه وام 100 میلیون تومانی مالباختگان بورس چیست؟

انجمن 24- در اولین روزهای هفته جاری خبری مبنی بر ارائه وام 50 تا 3 میلیون تنی به سهامداران خرد برای جبران زیان آنها در بورس در رسانه ها منتشر شد.

بر اساس این خبر، محمد هدبهسی نایب رئیس کمیته برنامه، بودجه و محاسبات با اشاره به زیان سهامداران خرد در بازار سرمایه گفت: تا سقف 100 میلیون تن باید به آنها پرداخت شود. وی افزود: با بازپرداخت وام سه تا پنج ساله می توان بخشی از زیان سهامداران خرد را جبران کرد و در مقابل از سهام این افراد به عنوان وثیقه استفاده کرد.

این اظهارات عجیب و غیرمنتظره توسط خبرنگار ما مطرح شد.


بیشتر بخوانید: سهامداران آسیب دیده وام 100 میلیونی دریافت می کنند


در پی پیگیری های خبرنگار ما اکثر کارکنان سازمان بورس اعلام کردند که از این مشکل اطلاعی ندارند.

ناظر مردمی در شورای عالی بورس امروز (چهارشنبه) توضیحاتی را در خصوص این بیانیه ارائه کرد و گفت: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس چنین گفت وگویی با شاید رئیس سازمان بورس داشته است.

«محسن علیزاده» ادامه داد: مشخص نیست از کدام منبع درباره وام دادن به سهامداران صحبت کنیم.

علیزاده به حضور میلیونی سهامدار در بازار اشاره کرد و افزود: حتی اگر رقم 4 میلیون تنی به عنوان وام به سهامداران داده شود، رقم به دست آمده آنقدر زیاد است که هیچ منبع مالی برای چنین سپرده ای وجود ندارد.

یک ناظر نماینده مجلس در شورای عالی بورس با بیان اینکه اعطای چنین وامی به سهامداران در کمیسیون اقتصادی مجلس، هیات مدیره سازمان بورس و شورای عالی بورس مطرح نشده است، گفت: : اگر چنین چیزی محال است.

وی با بیان اینکه تامین چنین منابعی در قانون بودجه برای نمایندگی سهامداران پیش بینی نشده است، تصریح کرد: بنابراین تحت هیچ شرایطی و تحت هیچ شرایطی این طرح اجرایی نخواهد شد.

علیزاده تاکید کرد: راه های دیگری برای سرمایه گذاران محروم در بازار سرمایه باید در نظر گرفته شود.

عضو ناظر هیات عالی بورس بر برنامه های مسئولان حاضر در بورس برای بهبود روند معاملات در بورس تاکید کرد و گفت: ممکن است اموال دولتی دیگری برای فروش وارد بازار سرمایه شود. ملک برای فروش در بورس عرضه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید