تاریخچه قلعه جنی کیش چیست؟ – خبر زنده

تاریخچه قلعه جنی کیش چیست؟

 – خبر زنده
انجمن 24 مهدی توفیکی: افسانه های ترسناک زیادی در مورد این جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیاری معتقدند افسانه های قلعه جنی فقط داستان نیستند و ریشه در واقعیت دارند، این قلعه در گذشته به عنوان پاسگاه مرزی مورد استفاده قرار می گرفته است. با این حال، گزارش های مکرر از مشاهده ارواح و مرگ مشکوک چهار سرباز باعث تخلیه قلعه شد و هیچکس یا سازمانی برای استفاده از آن اقدامی نکرد. اگر قصد سفر به کیش را دارید این مطلب را بخوانید تا با قلعه جنی یکی از جاذبه های گردشگری کیش آشنا شوید.

قلعه جنی در جزیره کیش کجاست؟

به گزارش جامعه 24، قلعه جنی یکی از مقاصد و جاذبه های گردشگری استان هرمزگان است که در مجاورت کشتی یونانی و قسمت غربی جزیره واقع شده است. بنابراین برای بازدید از آن باید به غربی ترین نقطه جزیره حرکت کنید. سپس به جاده جهان بروید و قبل از رسیدن به کشتی یونانی، قبل از آخرین میدان، قلعه جنی پیش روی شما خواهد بود.

تاریخچه قلعه جنی کیش چیست؟

داستان ها و داستان های وحشتناکی در مورد قلعه جنی نقل شده است که از جمله آنها می توان به مرگ چهار سرباز اشاره کرد. این قلعه در اوایل دهه ۱۳۴۰ گذرگاه مرزی جزیره کیش بوده است. جدا از داستان های وحشتناک قلعه، صدای عجیبی در داخل و اطراف قلعه در شب به گوش سربازان و کارمندان قلعه می رسید. پاسگاهی که از آن می ترسیدند و به دنبال ادعای تسخیر قلعه توسط جن، به فکر ترک آن افتادند.

علت مرگ چهار سرباز در قلعه جنی چه بود؟

این تمام ماجرای ترک قلعه جنی نبود. همزمان چهار سرباز در پاسگاه و گارد شبانه حضور داشتند. . این اتفاق وحشتناک مهم ترین دلیل برای ترک هر چه سریعتر قلعه بود.

  دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد با مقام ارشد طالبان

پس از اتفاقی که برای سربازان افتاد، چندین سال هیچ اهالی و گردشگر در داخل و اطراف قلعه حضور نداشتند تا این که این حادثه دوباره تکرار شد و گفته می شود یکی از رانندگان تاکسی کیش مسافری را برای بازدید از کشتی یونانی برده است. از آنجایی که قلعه در مسیر یک کشتی یونانی است، راننده در حالی که منتظر بازگشت مسافر است به قلعه جنی می رود. حوالی غروب وقتی به قلعه نزدیک می شود، گروهی را در جشن عروسی می بیند که به جای ایستادن، آنچه را که دارد مسموم می کنند. راننده تاکسی از ترس ماشین را خاموش می کند و تا آخر عروسی ساکت می ماند.


بیشتر بخوانید: پارک ساعی تهران کجاست؟


اگرچه این داستان ها مبنای مستندی ندارند، اما برخی معتقدند این افسانه ها ریشه در واقعیت دارند و بی دلیل بیان نشده اند.

تاریخچه قلعه جنی

اطلاعات دقیق و منطقی در مورد کاربرد آن دلیلی برای ساختن قلعه در کنار آن وجود ندارد. با این حال به پرتغالی ها نسبت داده می شود. در آن زمان که جنوب ایران در اشغال پرتغالی ها بود، برای حفاظت از این منطقه دژهایی می ساختند که به احتمال زیاد قلعه جنی یکی از همان پایگاه های نظامی ساخته شده توسط پرتغالی ها بود.

دلیل نامیدن قلعه جنی کیش چیست؟

زیرا داستان ها و داستان های زیادی در مورد حضور جن در این قلعه وجود دارد; به احتمال زیاد نام قلعه بر این اساس است. در دهه 1940 این قلعه مورد استفاده ژاندارمری و مرزبانان قرار می گرفت، اما به دلیل یک سری اتفاقات عجیب، فرماندار شهر دستور تخلیه پاسگاه را داد و بعداً مردم محلی آن را قلعه جنی نامیدند.

  ما به اوکراین سیستم های دفاعی دوربرد ارائه می دهیم - خبر زنده

تاریخچه قلعه جنی کیش چیست؟

آیا امکان بازدید از قلعه جنی در جزیره کیش وجود دارد؟

شما می توانید تمام روز و شب را به صورت رایگان از قلعه بازدید کنید، اما بهتر است هنگام غروب آفتاب به قلعه نزدیک نشوید. زیرا با توجه به داستان های وحشتناکی که وی نقل کرد، این نکته می تواند باعث ایجاد توهم و ایجاد تصاویر ناخواسته در ذهن بازدید کننده شود. هیچ نگهبانی از قلعه جنی محافظت نمی کند و فقط ورودی آن توسط بلوک سیمانی مسدود شده است که می توانید با کمی تلاش از آن عبور کرده و از قلعه جنی دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید