تاثیر شگفت انگیز چای زردچوبه در سرطان – خبر زنده

تاثیر شگفت انگیز چای زردچوبه در سرطان

 – خبر زنده

انجمن 24- زردچوبه یکی از پرمصرف ترین ادویه ها در رژیم غذایی ما ایرانیان است، ادویه ای که به دلیل خواص ضد التهابی و سرشار از آنتی اکسیدان شناخته شده است. زردچوبه عمدتاً برای طعم دهنده و رنگ آمیزی غذاها استفاده می شود، اما باید بدانید که اگر می خواهید از خواص بی نظیر این ادویه بی نظیر بهره مند شوید، می توانید از آن به شکل چای استفاده کنید.

در ادامه این مطلب به فواید نوشیدن چای زردچوبه اشاره می کنیم.

1 اثر چای زردچوبه در کاهش درد آرتریت

خواص ضد التهابی زردچوبه بسیار قوی است. استفاده از این ادویه در رفع التهاب و تورم ناشی از آرتروز یا آرتروز تاثیر بسزایی دارد. بر اساس مطالعات، ماده موثره به نام کورکومین موجود در زردچوبه در کاهش درد بیماران مبتلا به آرتروز نقش دارد.

2. پیشگیری از آلزایمر با چای زردچوبه

علت بیماری آلزایمر هنوز مشخص نیست، اما شواهد نشان می دهد که کورکومین در پیشگیری از بیماری آلزایمر موثر است. آنتی اکسیدان های موجود در زردچوبه از آسیب عمده به تجزیه و تحلیل شناختی و بیماری آلزایمر جلوگیری می کند.


بیشتر بخوانید: آیا مکمل های ضد پیری واقعا می توانند شما را جوان تر نشان دهند؟


نکته مهم، نشان داده شده است که زردچوبه احتمال از دست دادن نشانگرهای سیناپسی و تجمع آمیلوئید مرتبط با پیشرفت بیماری آلزایمر را کاهش می دهد.

3. با نوشیدن زردچوبه خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید

ترکیبات مفید چای زردچوبه به ویژه ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

  ورود سامانه بارشی به کشور

4. اثر موثر در بهبود کولیت با مصرف چای زردچوبه

کولیت یک بیماری مزمن است که باعث ایجاد زخم در انتهای دستگاه گوارش می شود. استفاده از زردچوبه به بهبود علائم این بیماری کمک می کند. بر اساس تحقیقات، استفاده از زردچوبه در بیماران مبتلا به کولیت به میزان قابل توجهی از شدت بیماری می کاهد.

5. تاثیر چای زردچوبه در تقویت سیستم ایمنی بدن

زردچوبه به تقویت سیستم ایمنی در افراد مبتلا به اختلالات ایمنی کمک می کند. بر اساس تئوری های موجود، زردچوبه نقش مهمی در متعادل کردن عملکرد سیستم ایمنی دارد. به همین دلیل استفاده از دمنوش زردچوبه در فصل سرما توصیه می شود.

6. مصرف چای زردچوبه و بهبود کلسترول خون

بهبود کلسترول بد خون (LDL) به کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری های جدی به ویژه بیماری های قلبی عروقی و سکته کمک می کند. یک مطالعه نشان داد که حتی مصرف کم کورکومین به طور مستقیم با کاهش کلسترول بد و کل کلسترول خون مرتبط است.

دیدگاهتان را بنویسید