بیکاری خبرنگاران به دلیل کمبود کاغذ

بیکاری خبرنگاران به دلیل کمبود کاغذ

انجمن 24- سیدرضا تقوی در خصوص کمبود کاغذ و کابوس بیکاری خبرنگاران گفت: زمزمه کمبود و کمبود کاغذی که اخیراً سرفصل رسانه ها شده است باید توسط وزارت فرهنگ و ارشاد به درستی مدیریت شود. یکی از ابزارهای اصلی و مهم فرهنگی کشور است که در قالب کتاب، روزنامه، روزنامه و غیره نقش آفرینی می کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرات، اسلام شهر و پردیس در مجلس یازدهم افزود: روزنامه ها و روزنامه ها جریان مهم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در کشور هستند که امروز این گرانی و ضربه سنگین به خبرنگاران، ناشران وارد نمی شود. و صنعت چاپ

فقدان آینده نگری در صنعت چاپ

وی در ادامه اظهار داشت: اگر وزارت ارشاد کمتر به این موضوع توجه نمی کرد; البته رسانه های مکتوب با چنین مشکلی مواجه نشده اند. زنجیره اشتغال که از کمبود کالاهای اساسی کاغذی رنج می برد.

وی تاکید کرد: امروز اندیشمندان و متفکران نباید به بهانه کمبود کاغذ مواد شیمیایی خود را بر زمین بریزند، شاید در ظاهر آسیبی به همراه نداشته باشد، اما گم شدن قلم ها گاهی خسارات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. اگر وزارت ارشاد به تنهایی نمی تواند این مشکل را حل کند باید سریعا از دولت کمک بگیرد تا شاهد بیکاری قشرهای تحصیلکرده در کشور نباشیم.

بر فرهنگ مطالعه روزنامه های الکترونیکی تاکید کنید

وی افزود: برای صرفه جویی در مصرف کاغذ و توسعه روزنامه های دیجیتال، اتصال به اینترنت باید در حد قابل قبولی باشد و هزینه اتصال به اینترنت نیز برای متقاضیان مقرون به صرفه تری باشد تا افراد بیشتری بتوانند به روزنامه های الکترونیکی دسترسی داشته باشند. فرهنگ مطالعه و استفاده از مطبوعات باید در بین مردم گسترش یابد.

شما می توانید در تولید کاغذ خودکفا شوید

این نماینده مجلس یازدهم یادآور شد: گاهی اخبار دور از واقعیت به گوش می رسد، خودکفایی کشور در تولید کاغذ پذیرفته می شود، در حالی که امروز با گرانی و کمبود کاغذ مواجه نیستیم، از وزارت صمت گرفته تا … وزارت جهت گیری کردن. کاغذ به عنوان یک کالای ضروری برای بخش فرهنگی از دانشجویان گرفته تا روزنامه نگاران به حساب می آید که از عهده هزینه های سوء مدیریت و بی برنامگی گروهی دیگر در قالب بیکاری بر نمی آیند.


بیشتر بخوانید: تغییر روزافزون شغلی در میان خبرنگاران


عضوکمیسیون فرهنگی در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: تنها راه حل این مشکل ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری در این راستا است که در زمینه خودکفایی کاغذ می توان در ظرفیت های برخی شهرستان ها سرمایه گذاری کرد. از جمله مازندران. . کارکنان مربوطه باید ضوابط مصرف کاغذ را تا 6 ماه آینده مشخص کنند تا شاهد چنین شرایطی نباشیم، وزارت ارشاد متولی اصلی کالاهای اساسی مانند کاغذ است.

دیدگاهتان را بنویسید