بیمه ایران ریسک صادرات کشور را کاهش می دهد – خبر زنده

به گزارش الف به نقل از روابط عمومی هلدینگ تجاری صبا، بیمه ایران در راستای پوشش ریسک صادرات و حمایت از تجار و بازرگانان این بخش، تفاهم نامه چهارجانبه ای را با سازمان توسعه تجارت، صندوق ضمانت صادرات ایران و هلدینگ بازرگانی صبا امضا کرد. . خصوصی اضافه شد.

این تفاهم نامه بین علیرضا پیمان پاک، مدیرعامل سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا علیهانی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، حسن شریفی، مدیرعامل شرکت بیمه ایران و محسن احمدی، مدیرعامل سازمان توسعه تجارت ایران امضا شد. مدیر هلدینگ توسعه بازرگانی صبا. ریسک صادرات تنظیم شده است.

بر این اساس، هر یک از طرف های تفاهم نامه در ارائه خدمات در زمینه تعهدات و فعالیت های قانونی خود برای تسهیل، ترویج و توسعه صادرات کشور، تامین پوشش بیمه ای و بیمه اتکایی، تامین زیرساخت های مورد نیاز تجار و صادرکنندگان ایرانی و شرکت های داخل و خارج از کشور و گسترش و ارتقای سطح کمی و کیفی همکاری بین آنها.

347876 خبر زنده

حمایت از صادرات ایران با ارائه پوشش های بیمه ای و تضمین وام ها و سرمایه گذاری های مرتبط با کالا و خدمات، مشارکت طرفین در ارائه خدمات در هیئت های تجاری، جلسات کمیسیون مشترک و …. تسهیل انعقاد قراردادهای صادراتی بازرگانان، بخش خصوصی کشور با خریداران خارجی، استفاده از ظرفیت بیمه ایران، هلدینگ صبا و شرکت‌های تابعه آن برای ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و اتکایی به منظور کاهش ریسک صادرات، توسعه تجارت خارجی و توسعه صادرات و تامین ارائه خدمات بیمه ای ویژه به مراکز و اعضای مرکز تجارت ایران و بازرگانی و اقتصادی خارجی سازمان و صندوق در کشورهای مختلف از مهمترین ارکان این همکاری چهارجانبه است.

  شرایط بیمه اضافی هنگام تولد؛ سقف بیمه تکمیلی زایمان چقدر است؟

شایان ذکر است در این تفاهم نامه مشترک، شرکت بیمه ایران در زمینه ارائه پوشش های بیمه ای، ضمانت اعتبار و سرمایه گذاری های مربوط به صادرات کالا و خدمات به شرکت های تاسیس شده توسط سازمان توسعه تجارت که به تایید صندوق ضمانت صادرات می رسد. . عمل خواهد کرد.

همچنین مشارکت استراتژیک کشورها برای توسعه پوشش‌های بیمه‌ای جدید مورد نیاز برای ریسک‌های شناسایی شده، صدور ضمانت‌نامه‌ها و بیمه‌نامه‌های لازم برای شرکت در مناقصه‌های بین‌المللی، همکاری مشترک برای تامین پوشش اعتباری واحدهای اقتصادی را پیش‌بینی می‌کند.

در این تفاهم نامه، کشورها بر همکاری در زمینه ارزیابی ریسک و اعتبارسنجی خریداران خارجی کالا و خدمات ایرانی و تهیه بسته حمایتی ویژه برای توسعه فعالیت های اقتصادی واحدهای کوچک و متوسط ​​و شرکت های دانش بنیان تاکید کردند. .

مشارکت راهبردی برای استفاده مشتریان و شرکای اقتصادی دو کشور برای استفاده متقابل از خدمات، معرفی تجار، بازرگانان و صادرکنندگان هلدینگ صبا توسط سازمان توسعه تجارت و صندوق ضمانت صادرات برای همکاری مشترک بویژه در بازارهای صادراتی در ساخت و ساز واحدهای اقتصادی، همکاری بازرگانی و همکاری وب پشتیبانی برای تسهیل و کاهش هزینه های تامین مالی واحدهای صادراتی برای حضور موفق در بازارهای صادراتی از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

همچنین همکاری کشورها برای برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی مشترک و تخصصی در داخل و خارج از کشور به ویژه آموزش بیمه برای ارتقای ظرفیت صادرات شرکت های ایرانی و تجارت و همکاری برای تامین زیرساخت های فناوری اطلاعات، لجستیک، حمل و نقل مورد نیاز کشورها و شرکت ها. صادرکنندگان و تجار از دیگر نکات مهم این تفاهم نامه چهارجانبه است.

  زلزله 4.3 ریشتری در سرپلذهاب

از دیگر نکات قابل توجه در این تفاهم نامه چهارجانبه می توان به ارائه خدمات تخصصی در حوزه حقوق، فناوری اطلاعات و مهندسی به سازمان توسعه تجارت، بیمه ایران، صندوق، شرکت ها، صادرکنندگان و تجار معرفی شده از سوی سازمان توسعه تجارت و ضمانت صادرات اشاره کرد. صندوق سرمایه گذاری هلدینگ صبا به گسترش همکاری های متقابل در زمینه های مورد توافق با محوریت بیمه های بین المللی و اعتمادی، بازار سرمایه، سرمایه گذاری خارجی، گردشگری و تجارت بین المللی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید