بیانیه وزارت خارجه عراق در محکومیت حمله موشکی به سفارت آمریکا

وزارت خارجه عراق حمله به سفارت آمریکا را محکوم کرد و گفت دولت عاملان این حمله را تحت تعقیب و مجازات قرار خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، وزارت امور خارجه عراق در بیانیه ای حمله به سفارت آمریکا در بغداد پایتخت این کشور را محکوم کرد و از هرگونه اقدامی که منجر به ناامنی و بی ثباتی در عراق شود به ویژه حمله موشکی اخیر در منطقه سبز اعلام کرد. منطقه در بغداد ما شدیدا محکوم می کنیم.

در این بیانیه آمده است: ما مجدداً بر تعهد خود به امنیت و حفاظت از نمایندگی‌های دیپلماتیک تاکید می‌کنیم و تمام اقدامات لازم را برای تسهیل کار آنها مطابق با مفاد کنوانسیون‌های بین‌المللی انجام می‌دهیم.

وی افزود: امنیت و ثبات عراق یک گزینه نیست، بلکه مسیری اجتناب ناپذیر است که نشان از حضور دولت با نهادهایش و امنیت جامعه دارد.

پیشتر یک منبع امنیتی گفته بود که سفارت آمریکا در منطقه سبز پایتخت عراق با سه فروند موشک از منطقه کرارا در شهر الدوره در جنوب بغداد مورد حمله قرار گرفت که دو فروند از آنها توسط سامانه پدافند هوایی سرام منهدم شد. . سومی در نزدیکی سفارت سقوط کرد.

تیم امنیتی عراق تاکید کرد که حملات موشکی یک “اقدام بزدلانه تروریستی” است.

سفارت آمریکا در بغداد نیز این اقدام را “نقض حاکمیت عراق” خواند و خاطرنشان کرد که “حمله موشکی به سفارت آمریکا توسط گروه های تروریستی انجام شد که به دنبال تضعیف امنیت، حاکمیت و روابط بین المللی عراق بودند.”

دیدگاهتان را بنویسید