بیانیه مطبوعاتی صدا و سیما درباره سخنان جبلی و محتوای شبکه خانگی – خبر زنده

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، روابط عمومی رسانه ملی با صدور بیانیه ای اظهارات دکتر پیمان جبلی در دانشگاه صنعتی شریف را در برخی رسانه ها و فضای مجازی تحریف کرد.

در این بیانیه آمده است:

رئیس سازمان صدا و سیما روز سه شنبه سوم خردادماه برای ادامه حضور در جمع دانشجویان و مجامع دانشگاهی و شنیدن انتقادات نمایندگان تشکل های مختلف دانشجویی و پاسخ به سوالات به دانشگاه صنعتی شریف رفت. متاسفانه برخی رسانه ها و گروه ها در فضای مجازی برخی از دیدگاه های رئیس رسانه ملی از جمله نگاه وی به حمایت قانونی از فعالیت های سترا و نظارت بر فضای تولید صوتی و تصویری در کشور را تحریف کردند. جالب اینکه در حالی که برخی رسانه ها و گروه ها به گفته رئیس رسانه ملی از تولید تریبون ها خبر می دهند، وی در صحبت های خود به سریال و برنامه ای اشاره نمی کند. همین نظر دکتر جبلی چنین است:

«در فضای برخی از پلتفرم‌های بازی که پخش زنده دارند، جریان دارند، محتوایی که در آنجا آپلود می‌شود، از جمله محتوای مستهجن به معنای واقعی کلمه، شیطان پرستی به معنای واقعی کلمه، 100 درصد ضد دین، محتوای ضد اخلاقی و ضد امنیتی در لحظه. روز روشن جمهوری اسلامی به این سکوها بروید [ببینید]این متعلق به کیست؟ چه کسی باید این را مدیریت کند؟ منظورم این است که اگر ما ادعای نظارت داریم، آن حرف ادعای سلیقه ما نیست. ما موظفیم از امنیت فرهنگی جامعه و تمامیت فرهنگی جامعه صیانت کنیم و تا زمانی که به ما نگویند مسئولیت آن بر عهده شما نیست از این تعهد صرف نظر نمی کنیم. بگو تو مسئول نیستی چشم؛ همه می خواهند بیایند و این مسئولیت را بر عهده بگیرند. هیچ کس با ذوق نمی تواند بگوید که; اگر قانون اساسی تغییر کند، مسئول تغییر خواهد کرد».

  ما به عنوان ستونی برای تحقق اسناد فرهنگی عمل می کنیم

انتظار می رود رسانه ها و برخی فعالان فضای مجازی بدون توجه به سلیقه خود اخبار و تحلیل ها را بر اساس صداقت و موثق منتشر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید