بوقلمون فضایی از دیدگاه هابل

311849 خبر زنده

به گزارش ایسنا، سحابی شکارچی که به سحابی شکارچی نیز معروف است، تنها سحابی در آسمان است که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده است. این سحابی در جنوب کمربند شکارچی قرار دارد. سحابی شکارچی در کهکشان راه شیری و در فاصله 1344 سال نوری از زمین قرار دارد.

ناسا نوشت: آیا این سحابی در این تصویر شبیه یک بوقلمون فضایی نیست؟ در ماه نوامبر، تصاویر متعددی از سحابی ها منتشر کردیم که به خاطر نشان دادن شکوه و جذابیت کیهان از تلسکوپ فضایی هابل سپاسگزاریم.

هابل پروژه مشترک ناسا و آژانس فضایی اروپا و کانادا است و بیش از سه دهه است که فضا را رصد می کند. این تلسکوپ بیش از 1.5 میلیون رصد انجام داده و بر اساس داده های خود بیش از 18000 مقاله علمی منتشر کرده است. هابل با سرعت 27300 کیلومتر در ساعت به دور زمین می چرخد ​​و از زمین 547 کیلومتر فاصله دارد. این تلسکوپ در آوریل 1990 از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به فضا پرتاب شد.

اکنون ناسا قصد دارد تلسکوپ فضایی جیمزوب را جایگزین تلسکوپ کند. پرتاب تلسکوپ فضایی جیمزوب اخیرا در پی یک حادثه به تعویق افتاد. تلسکوپ فضایی جیمز وب در حال حاضر در تاسیسات گویان قرار دارد. به گفته ناسا، زمانی که کارشناسان تلسکوپ را به آداپتور موشکی که قرار بود به مرحله بالایی موشک آرین 5 متصل شود و در نهایت به مدار زمین برود، یکی از سیم های اتصال رها شد و تلسکوپ به شدت تکان خورد.

یک تیم بازبینی به رهبری ناسا دریافت که برای اطمینان از آسیب نرسیدن به تجهیزات تلسکوپ به آزمایش‌های بیشتری نیاز است. بنابراین تاریخ اکران جیمز وب از 18 دسامبر به 22 دسامبر موکول شده است.

دیدگاهتان را بنویسید