به مشترکین کم مصرف گاز رایگان بدهید

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: کاهش 10 درصدی مصرف گاز به دستگاه های اجرایی استان اصفهان ابلاغ شده و طرح گاز رایگان برای مشترکان کم مصرف اجرا می شود.

سید مصطفی علوی با بیان اینکه امسال با افزایش مصرف گاز در بخش های خانگی و صنعتی مواجه هستیم که باید بهینه سازی مصرف گاز در تمامی بخش های صنعتی، خانگی و کشاورزی اجرا شود، افزود: تا 15 اسفند هر سال، نک. از مدت مشابه سال قبل به ازای هر واحد درصد کاهش 3 درصد و گاز تا 45 درصد تخفیف از قیمت قبض مصرفی مربوطه استفاده می شود.

وی افزود: در صورتی که مشترکان صنعتی به درخواست شرکت ملی گاز ایران از 16 آبان تا 15 اسفند هر سال حداقل پنج روز متوالی 5000 مترمکعب در ساعت یا بیشتر مصرف کنند، مصرف آنها 30 درصد است. پیش از این به نسبت میزان کاهش مصرف گاز از تخفیف 10 درصدی قبوض گاز دوره استفاده می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان تصریح کرد: در صورتی که مصرف گاز در ساختمان های اداری دستگاه های اجرایی در بازه زمانی 16 آبان تا 15 اسفند هر سال، بیش از 80 درصد میانگین مصرف آنها در مدت مشابه سال های 96 و 97 میانگین دمایی بوده است. در دوره صورتحساب بیشتر کل مصرف کل مشمول 50 درصد افزایش می شود.

وی گفت: همچنین مصرف کنندگان پرمصرف که نسبت به سال های 96 و 97 10 درصد کاهش مصرف دارند از 15 درصد تخفیف برخوردار می شوند و در صورت افزایش 15 درصدی مصرف، گازهای آنها اضافه می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از شرکت گاز استان اصفهان، علوی افزود: البته سیاست های تشویقی در حوزه صنعت برای بهینه سازی مصرف گاز ابلاغ می شود.

وی به همه مشترکان گاز اعم از خانوارها، صنعتی و کشاورزی توصیه کرد در روزهای سرد دمای هوای مطبوع خود را 18 درجه سانتیگراد حفظ کنند و به کلیه لوازم خانگی و صنایع دستور داده شد تا 10 درصد مصرف گاز را در سه ماهه پایانی سال کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با اشاره به شرایط آلودگی هوا، شهروندان را به مشارکت در کنترل هوا با کاهش تردد وسایل نقلیه، پرهیز از سفرهای غیرضروری و رعایت الگوی مصرف انرژی به ویژه گاز توصیه کرد و افزود: به هر میزان در بخش خانگی ، گاز باید مصرف بهینه و منطقی داشته باشد، سهم صنعت یکسان باشد و علاوه بر پایداری چرخه تولید، میزان آلودگی ناشی از سوخت های فسیلی در صنعت کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید