به زندگی 3 خواهر شلیک کنید

قتل سه خواهر

انجمن 24 – اهالی روستای کیاپی شهرستان میاندورود در غم مرگ دو خواهر که توسط برادرشان با گلوله های مرگبار کشته شدند عزاداری می کنند. دلیل قتل آنها اختلاف خانوادگی بر سر یک قطعه زمین کشاورزی است. علاوه بر این دو خواهر، خواهر کوچکتر آنها نیز مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در بیمارستان بستری است و برخی می گویند احتمالاً او در این بیمارستان جان خود را از دست داده است. بسیاری از اهالی روستا هنوز از این حادثه شوکه هستند. حتی با دیدن تشییع جنازه این دو خواهر باز هم باورشان نمی شد که چنین اتفاقی در روستای پاکشان رخ داده باشد.

سه روز از تیراندازی می گذرد اما فضای روستای کیاپی همچنان متشنج است. موقعیت آن مانند یک بمب ساعتی است که هر لحظه می توان آن را بیرون کشید و منفجر کرد. در مورد این واقعه روایات و حدیث های فراوانی وجود دارد و هرکسی به زبان خود و بر اساس شنیده ها چیزی می گوید.

یکی از بستگان آنها از انتشار اخبار جعلی در این باره گفت: اختلاف خانوادگی چهار خواهر و سه برادر بر سر یک زمین کشاورزی به مساحت 1000 متر مربع بود که ارزش مالی کمی داشت اما چند ماه پیش. حادثه. او

البته برادر بزرگتر (مهاجم) بیشتر نگران این موضوع بود. اختلاف آنها در این مدت حل نشد و پرونده در دادگاه تشکیل شد. در واقع زمین متعلق به مادر خانواده بوده که با قیمت کمتری به یکی از خواهران فروخته است. برادر بزرگتر نگفت که زمین مال من است. برادران به این امر اعتراض کردند زیرا آن را به آن قیمت به خواهرمان فروختند و در مورد آن توافق نکردند.

در حالی که پرونده آنها در جریان بود، ساعت 7 صبح یکشنبه، چهار خواهر با هماهنگی به مزرعه رفتند تا محصول خود را پرورش دهند. آنها مشغول کار بودند که عده ای به برادر بزرگترشان گفتند که چگونه خواهرها روی زمین نشسته اند. با شنیدن این حرف عصبانی شد و تفنگش را گرفت تا به سمت آنها برود.


بیشتر بخوانید: مرد گهواره ای زن باردار را کشت


وی گفت: پسر و عروس برادر بزرگتر که متوجه شدند، مهاجم را متقاعد کردند که در خانه بماند. اسلحه را هم گرفتند و گذاشتند داخل کمد. آنها به خیال اینکه او فراموش کرده است رفتند، اما به محض رفتن، برادر بزرگتر یا ضارب دوباره لباس پوشید و تفنگش را برداشت و فرود آمد. در آنجا دعوا کردند و به چهار خواهر خود گفتند که سرزمین را ترک کنند. اما میدان را ترک نکردند و جنگ بالا گرفت. خواهر کوچکتر شروع به فیلمبرداری کرد و در همین حین برادر بزرگتر یک گلوله هوایی شلیک کرد. او سپس تفنگ خود را به سمت چهار خواهرش نشانه گرفت و به طرز دیوانه‌واری به سمت آنها شلیک کرد.

گلوله ها به طرز جنون آمیزی شلیک شد. خواهر بزرگتر که 50 ساله روی زمین بود زیر ماشین خزیده و از گلوله ها فرار کرد اما سه خواهر دیگر به نام های پوران 45 ساله، سارا 40 ساله و خواهر کوچکترشان به ضرب گلوله کشته شدند. به همراه چهار خواهر، کارگری هم بود که با دیدن یکی از خواهرها روی زمین و تیراندازی شد، فرار کرد.

به گفته نزدیکان مقتول و قاتل یکی از خواهران در مزرعه ای کشته شده و جان خود را از دست داده است. پرستار دیگر با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد که آمبولانس به موقع نرسید اما به دلیل شدت جراحات در میانه راه جان باخت. خواهر کوچکتر نیز در بیمارستان بستری است و به دلیل ضریب هوشی پایین در وضعیت وخیمی قرار دارد. ضارب پس از تیراندازی به جنگلی که در 500 متری زمین زراعی آنها بود رفت و سپس با بستگان خود تماس گرفت و گفت: جایی هستم دنبالم.

در حالی که مهاجم در جنگل بود، مردم به محض شنیدن صدای تیراندازی به محل حادثه شتافتند و با پلیس تماس گرفتند. البته قبل از تجمع جمعیت حال ضارب خوب بود اما پس از رسیدن پلیس و انتقال قاتل به کلانتری، او نیز دچار حمله قلبی شد. متأسفانه این حادثه صبح زود در حالی رخ داد که کسی نبود که جلوی این حادثه تلخ را بگیرد. کل ماجرا فقط در چند ثانیه اتفاق افتاد.

وی گفت: برخی می گویند او یک مهاجم نظامی بود که حدود 15 یا 20 سال پیش در حالی که بازنشسته می شد و اسلحه اش شکار بود و مجوز داشت خواهرانش را با سلاح نظامی کشت. ما و بسیاری از مردم هنوز در شگفتیم. مهاجم مردی 60 ساله عاقل بود که به خلق و خوی خوب شهرت داشت و بسیاری از خانواده‌ها برای حل مشکلات خود به او مراجعه کردند، اما عصبانیت و جنون این حادثه تلخ را رقم زد.»

سرهنگ مجید باقری جمانه فرمانده انتظامی میاندورود استان مازندران نیز در تشریح این جنایت گفت: اعضای خانواده به دلایل نامعلومی در یکی از روستاهای میاندورود در منزلشان با هم درگیر شدند. مرد 55 ساله ای که از اعضای این خانواده بود توسط خواهرانش هدف گلوله قرار گرفت.

یکی از خواهران بر اثر اصابت گلوله کشته و دو نفر دیگر مجروح شدند. یکی از مجروحان جان باخت و قربانیان دو نفر بودند. متهم که پس از این قتل دچار شوک و سکته قلبی شده بود، در تحقیقات پلیسی پس از انتقال به مرکز درمانی و بهبودی نسبی به قتل خواهرانش به دلیل اختلافات خانوادگی اعتراف کرد. خواهر سوم خانواده هنوز در بیمارستان بستری است.

دیدگاهتان را بنویسید