بهترین واکسن تاج در ایران ساخته می شود / اوج تاج در کشور کاهش یافته است.

به گزارش تسنیم، بهرام عین اللهی در حاشیه تحویل 5 میلیون دوز واکسن رازی کوپارس به وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تزریق واکسن کرونا در کشور اظهار داشت: در حال حاضر 85 درصد ایرانیان مبتلا به این بیماری هستند. دریافت اولین دوز واکسن کرونا 70 درصد افراد هر دو دوز واکسن را دریافت کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه این درصد تزریق واکسن در دنیا آمار شگفت انگیزی است، گفت: این نشان از اعتماد مردم به وزارت بهداشت است که جای تشکر و قدردانی مردم را دارد.

عین اللهی گفت: پیک تاج در کشور آرام شده است، اما همیشه امکان پیک جدید وجود دارد و باید اقدامات بهداشتی به شدت رعایت شود. عدم استفاده مجدد از ماسک باعث تاج گذاری شد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در آلمان، آمریکا و روسیه تاج گذاری و مرگ و میر ناشی از کرونا افزایش یافته است، گفت: یکی از بهترین واکسن های دنیا ساخت ایران است که از سلامت، ایمنی و اثربخشی زیادی برخوردار است. .

وی با بیان اینکه رازی یکی از مدرن ترین و موثرترین واکسن های تولید شده است، ادامه داد: 4 واکسن رازی برای استفاده از نوبت سوم واکسن کرونا برای هموطنان استفاده می شود.

وی با اشاره به اولویت نیاز داخلی به تزریق واکسن کرونا، تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر 20 درصد واکسن های موسسه رازی قابل صادرات است.

وی گفت: افرادی که دوز اول و دوم واکسن سینوفارم را دریافت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید