بهترین دانشگاه کشور در رشته ریاضی

بر اساس آخرین رتبه بندی اخبار آمریکا، دانشگاه صنعتی امیرکبیر در فهرست برترین دانشگاه های جهان در رشته ریاضی رتبه سی و هفتم و رتبه اول را در بین مراکز آموزشی ایران در رشته ریاضی کسب کرد.

دانشگاه امیرکبیر

انجمن 24- به گزارش یو اس نیوز، 1750 دانشگاه برتر جهان بر اساس منطقه و کشور رتبه بندی شده اند.
بر اساس این رتبه بندی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته ریاضی در رتبه 37 جهان قرار دارد. بر اساس این رتبه بندی، موسسه فناوری ماساچوست، استنفورد و دانشگاه پرینستون در رتبه های اول تا سوم ریاضیات قرار دارند. دانشگاه های سوربن، کمبریج، برکلی، هاروارد، پاریس، آکسفورد و دانشگاه فناوری زوریخ نیز در رتبه های چهارم تا دهم قرار دارند.

در بین دانشگاه های آسیایی از رتبه اول تا سوم ریاضیات چین و رتبه هشتم به دانشگاه صنعتی امیرکبیر تعلق دارد. بر اساس نتایج این رتبه بندی، تنها دو دانشگاه ایران در فهرست بهترین دانشگاه های رشته ریاضی قرار دارند و دانشگاه امیرکبیر در رتبه اول قرار دارد.


بیشتر بخوانید: آخرین وضعیت خوابگاه های دانشگاه های صنعتی تهران


این سیستم سالانه دانشگاه‌های جهان را در 43 حوزه موضوعی کلیدی بر اساس فهرست Clarivate و داده‌ها و معیارهای مورد استفاده در Web of Science رتبه‌بندی می‌کند. این رتبه بندی های موضوعی بر اساس نتایج تحقیقات دانشگاهی شامل انتشارات و استنادها و همچنین شاخص های شهرت جهانی و منطقه ای در هر موضوع برای دوره پنج ساله 2015-2015 است. برای شمارش استنادها به و از همه انتشارات استفاده شد.

دیدگاهتان را بنویسید