برگزاری نشست های غیررسمی برای آمادگی برای از سرگیری مذاکرات در وین

به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توئیتر خود در آستانه از سرگیری مذاکرات برای ازسرگیری توافق هسته ای در وین نوشت: نشست های غیررسمی اعضای برجام در قالب های مختلف در راستای آمادگی برای از سرگیری توافق هسته ای. مذاکرات در وین این هفته خواهد بود.

اظهارات اولیانوف در پی مذاکرات برای احیای توافق هسته ای وین است که شش دور آن بین ایران و معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای است و هیئت آمریکایی تا ژوئن در حال مذاکره است. [خرداد] برگزار شد که پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران به تعویق افتاد.

دولت جدید ایران اخیرا پس از بررسی نتایج شش دور قبلی مذاکرات، هفتمین دور مذاکرات را در نهم آبان ماه اعلام کرد. [۸ آذر] از سر گرفته خواهد شد. ایران تاکید کرده است که هدف از این مذاکرات لغو تحریم های آمریکاست.

دولت آمریکا همچنین گفته است که راه دیپلماتیک با ایران را برای حل مسئله هسته‌ای خود ترجیح می‌دهد و آماده است با حسن نیت و با بازگشت متقابل به ایران با رعایت کامل توافق هسته‌ای به مذاکرات در وین بازگردد.

ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در سال 2018 از این توافق خارج شد و تحریم های لغو شده و تحریم های جدیدی را علیه ایران بازگرداند.

دیدگاهتان را بنویسید