برندگان محترم اسکار / فکس پیتر ویر و مایکل جی – خبر زنده

به گزارش صبا به نقل از ورایتی، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی دیروز 31 خرداد فهرست برندگان جوایز افتخاری آکادمی موسوم به جوایز گاورنر را اعلام کرد.

طبق اعلام آکادمی، یوجین پالسی، دایان وارن و پیتر ویر اسکار افتخاری دریافت خواهند کرد. جایزه بشردوستانه ژان هرشولت نیز به مایکل جی. برنده جایزه فاکس برای “بازگشت به آینده”.

هر چهار مجسمه در 19 نوامبر 2022 در لس آنجلس در سیزدهمین مراسم اهدای جوایز فرماندار به برندگان اهدا خواهد شد.

دیوید روبین، رئیس جوایز اسکار در بیانیه ای گفت: «هیئت مدیره مفتخر است که از چهار نفری که به سینما و به طور کلی جهان کمک کرده اند، تقدیر کند.

روبین چهار برنده را به شرح زیر توصیف کرد: مایکل جی. فاکس این جایزه را به دلیل حمایت خستگی ناپذیرش از تحقیقات پارکینسون و همچنین به خاطر خوش بینی تزلزل ناپذیر و تأثیرش بر آینده میلیون ها نفر از آن خود کرد. یوجین پالس به خاطر نقش پیشگامش در صنعت فیلم و اهمیتش در سینمای بین المللی، دایان وارن به خاطر موسیقی احساسی و شعرش که الهام بخش نسل های مختلف هنرمندان بود، و در نهایت پیتر ویر که مهارت هایش ما را به یاد قدرت سینما می اندازد. پرتاب کن، این جوایز را بگیر.

پیتر ویر کارگردان استرالیایی است که تعدادی از مشهورترین فیلم‌های ۴۰ سال اخیر از جمله «شاهد»، «انجمن شاعران مرده» و «نمایش ترومن» را ساخته است.

دایان وارن یکی از پرکارترین ترانه سرایان تاریخ سینمای آمریکاست. او برای بیش از 100 فیلم از جمله «هواپیما محکومین»، «آرماگدون» و «پرل هاربر» آهنگ نوشته است.

  ناکامی مصر با کیروش در جام جهانی - خبر زنده

یوجین پالسی کارگردان، تهیه کننده و فیلمنامه نویس متولد مارتینیک، یکی از جزایر استعماری فرانسه است. او در سال 1983 جایزه نقره ای ونیز را دریافت کرد که بالاترین جایزه ای است که تا به حال به یک کارگردان رنگی داده شده است. او همچنین «فصل سفید خشک» را با بازی مارلون براندو در سال 1989 کارگردانی کرد و اولین زن کارگردان فیلم های رنگی شد که برای یک استودیوی بزرگ فیلمسازی هالیوود فیلم ساخت. این فیلم همچنین آخرین نامزدی اسکار مارلون براندو را دریافت کرد.

مایکل جی. فاکس در «بازگشت به آینده» ایفای نقش کرد که در تلویزیون نیز موفق شد و برنده چندین جایزه امی شد. فاکس سالهاست که از بیماری پارکینسون رنج می برد. در سال 2000، او بنیادی را به نام خود برای مطالعه این بیماری تأسیس کرد. فاکس همچنین چهار فیلم پرفروش نوشته است و موضوع مستندی است که هنوز منتشر نشده است.

سال گذشته ساموئل ال جکسون، لئو اولمن، الن می و دنی گلاور چهار کارگردانی بودند که جایزه فرماندار افتخاری سال 2022 را دریافت کردند.

نود و پنجمین دوره جوایز اسکار در تاریخ 12 مارس 2023 برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید