برقراری عدالت فضایی در مناطق محروم پایتخت/ تاخیر 8 ساله تهران در ساخت و ساز – خبر زنده

به گزارش ایرنا از شهرداری تهران، حمیدرضا صارمی گفت: یکی از مهمترین برنامه های مدیریت شهری در حوزه شهرسازی و معماری، رونق عدالت فضایی در مناطقی است که در سال های اخیر کمترین آسیب را دیده و وارد این مقطع شده ایم. با تمام وجودم.»

وی با بیان اینکه شهرداری تهران در دوره جدید حکمرانی شهری با نزدیک شدن به رونق ساخت و ساز در پایتخت به طور جدی در توزیع عدالت فضایی در تهران مشارکت دارد، افزود: راهی برای هدایت آسان شهروندان به سمت تخریب و نوسازی بافت های فرسوده. اما این امر به دلیل چالش هایی که در سال های گذشته با آن مواجه بوده است، با موانعی مواجه است.

معاون شهردار تهران با اشاره به کاهش پروانه های ساختمانی طی چهار سال گذشته افزود: آمارها نشان می دهد که پروانه ها از 34 هزار در سال های گذشته به 5 هزار پروانه در سال افزایش یافته است. معماری و شهرسازی برای بازگرداندن این فرآیند به شرایط مناسب و ایده آل.

وی ادامه داد: برنامه ریزی شهرداری تهران در حوزه شهرسازی و معماری باید به گونه ای باشد که بتوانیم به تولید 150 هزار واحد مسکونی در سال برسیم زیرا در شرایط عادی شهر تهران باید سالانه 150 هزار واحد مسکونی تولید کند.

صارمی با اشاره به عقب ماندگی هشت ساله شهر تهران در ساخت و ساز، تاکید کرد: سیاست ها و برنامه های توسعه شهری تهران برای رونق ساخت و ساز در تمامی مناطق شهری است.

به گفته وی رویکرد معاونت معماری و شهرسازی این است که در مناطقی که تمایل به سرمایه گذاری و ساخت و ساز کم و با بافت فرسوده و ناکارآمد بیشتر است و در نهایت سودآوری ساخت و ساز کمتر می شود. شهرداری تهران باید با ارائه تسهیلات و مشوق ها سازوکاری را فراهم کند تا حجم ساخت و ساز و مشارکت سرمایه گذاران در این مناطق افزایش یابد.

  دزدی طلافروش را کشت

بسیاری از مناطق اطراف و جنوب تهران در فقر کامل ساختمانی قرار دارند و بسیاری از بافت‌های فرسوده در این دوره مدیریت شهری در حال تعمیر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید