با تکفیرها و جریان های تروریستی به شدت برخورد می شود – خبر زنده

احمد واحدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ضمن محکومیت جنایت روز سه شنبه حرم رضوی بر پیگیری و محاکمه عاملان این جنایت تروریستی تاکید کرد و افزود: شهادت این شهید والامقام در این جنایت را به شدت محکوم و تبریک می گوییم. حادثه . .

وزیر کشور ادامه داد: این حادثه زشت، تلخ و تروریستی نشان می دهد که دشمن از ترویج تروریسم در منطقه ما دست برنداشته است.

وی با تاکید بر اینکه تروریسم در منطقه ما، تروریسم تکفیری با دیدگاه های استکباری است، افزود: آنها داعش و دیگر گروه های تروریستی را ایجاد کردند و منبع فکری آنها مستقیم یا غیرمستقیم همان جریان استکباری است که در قالب جریان تکفیری فعالیت می کند. .

واحدی گفت: جریان تکفیری به خود اجازه می دهد در ماه مبارک رمضان بدون دلیل و بدون هیچ جرمی حملات تروریستی را در مکان مقدس انجام دهد.

وزیر کشور افزود: جریان تکفیری یک جریان کاملاً غربی است که به این نوع تفکر تروریستی دامن می زند و بی شک این جریان شاخه ای از استکبار جهانی است که ما آن را محکوم می کنیم.

وی تاکید کرد: البته این اتفاق نشان می دهد که روحانیت همواره در خط مقدم خدمت و همچنین در خط مقدم مقابله با دشمن بوده است.

وزیر کشور گفت: روحانیت همچنان با قدرت در صحنه است و ما به تلاش آن دسته از بستگانی که در مناطق فقیرنشین رنج فراوانی می‌کشند افتخار می‌کنیم.

واحدی ادامه داد: دشمن با ایجاد این تحرکات تروریستی سعی در دامن زدن به اختلافات مذهبی و قومیتی ملت های دوست دارد اما نمی تواند به اهداف خود برسد.

  مسدود شدن محور هرم آباد - زال پس از سقوط از کوه / فیلم

وی افزود: بهترین جوانان افغانستانی در نبرد با تکفیری ها جان خود را از دست دادند و ملت مبارز و مقاوم افغانستان در مقابل جریانات استکباری قیام کرده و آمریکا را از منطقه بیرون راند.

واحدی افزود: این حادثه و جنایت هیچ آسیبی به جایگاه مردم افغانستان وارد نمی کند و مردم ایران و افغانستان دارای سابقه تمدنی مشترک هستند و روابط خوبی بین دو کشور برقرار شده است.

وزیر کشور گفت: استکبار جهانی در صدد برهم زدن روابط ایران با کشورهای همسایه از جمله افغانستان است که قطعا در این راه شکست خواهد خورد.

واحدی تاکید کرد: اقدام تروریستی در حرم رضوی از سوی همه مقامات افغانستان و علمای اهل سنت محکوم شده است اما انتظار نداریم کشورهای غربی به دلیل حمایت از حوادث تروریستی این جنایت را محکوم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید