با این تست تعادل، امید به زندگی خود را تخمین بزنید – خبر زنده

دانشمندان دریافته اند که یک تست تعادلی ساده می تواند شانس مرگ شما را در 10 سال آینده پیش بینی کند. کسانی که نمی توانند این کار را انجام دهند تقریبا دو برابر بیشتر احتمال دارد زودتر بمیرند.

محققان بر این باورند که از این آزمایش می توان برای ارزیابی سریع افراد مسن استفاده کرد. این مطالعه بر روی 1702 فرد 51 تا 75 ساله بین سال های 2008 تا 2020 انجام شد.

در ابتدای مطالعه، از شرکت کنندگان خواسته شد که بدون تردید به مدت 10 ثانیه روی یک پا بایستند. به آنها گفته شد که پاهای خود را (مچ به سمت پایین) در پشت پاهای خود قرار دهند، بازوهای خود را صاف نگه دارند و مستقیم به جلو نگاه کنند.

هر شرکت کننده اجازه داشت سه بار روی هر پا امتحان کند و از هر پنج نفر یک نفر در آزمون مردود شد.

در 12 سالی که از شروع مطالعه می گذرد، 123 نفر به دلایل مختلف جان خود را از دست داده اند. محققان به اکتشافات شگفت انگیزی دست یافته اند. کسانی که نتوانسته اند تعادل خود را حفظ کنند، بیشتر احتمال دارد بمیرند. در واقع، این مطالعه نشان داد که ناتوانی در ایستادن روی یک پا به مدت 10 ثانیه بدون حمایت با 84 درصد افزایش خطر مرگ به دلایل مختلف همراه است.

اما از آنجایی که همه شرکت کنندگان در این مطالعه برزیلی های سفیدپوست هستند، این یافته ها ممکن است برای همه گروه های قومی صادق نباشد.

با افزایش سن، حفظ تعادل دشوارتر می شود، اما از حدود دهه ششم زندگی به بعد به شدت کاهش می یابد. تعادل نه تنها به قدرت عضلانی، بلکه به هماهنگی، دقت بینایی و پاسخ سریع مغز نیز نیاز دارد.

  واسطه محافظت نشده انجمن 24 - خبر زنده

تعادل چیزی نیست که معمولاً به عنوان شاخص سلامت ارزیابی شود، اما پزشکان معتقدند که این آزمایش باید در آزمایش‌های استاندارد گنجانده شود.

محققان یک کلینیک پزشکی ورزشی در ریودوژانیرو قبلاً توانایی نشستن و سپس بلند شدن از روی زمین را به عنوان یکی دیگر از عوامل پیش بینی کننده خطر مرگ در سالمندان کشف کرده بودند.

در این تست که شکل اسکلتی عضلانی فرد را نشان می دهد، شرکت کنندگان بر اساس میزان راحتی نشستن و بلند شدن از روی زمین با کمترین کمک، از 1 تا 10 امتیاز می گیرند. بر این اساس، اگر بتوانید بدون کمک به زمین فرود بیایید، پنج امتیاز و اگر بتوانید بدون استفاده از بازو، زانو، ساعد یا سایر وسایل کمکی به حالت عمودی برگردید، پنج امتیاز دیگر دریافت خواهید کرد. به ازای هر حمایت یا کمکی که در این آزمایش دریافت می کنید یک امتیاز از شما کسر می شود.

محققان دریافته‌اند افرادی که نمره کمتر از هشت دارند دو برابر بیشتر از افراد با نمره هشت یا بالاتر در معرض مرگ هستند.

دیدگاهتان را بنویسید