دسته‌ها
بلاگ

باید از هوشیاری مردم اصفهان در حوادث اخیر تشکر کرد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، سردار حسین اشعری فرمانده کل قوا در یادمان شهدای امنیتی گلستان در گلستان، یاد و خاطره شهدای اصفهان را نیز گرامی داشت. شهدا امر به معروف و نهی از منکر می کنند، وظیفه الهی و فراموش شده را انجام می دهند و همه بندگان باید از آنها حمایت کنند.

وی افزود: این افراد به مسئولان و متولیان امر رسیدگی به ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی کمک می کنند و در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی، فضای مجازی، اخلاقی، اقتصادی و سیاسی نیز فعال هستند.

اشتری افزود: تنها انجام یک موضوع فرهنگی چندان معروف نیست، بلکه انجام مسائل مختلف است و این تکلیف باید گسترش یابد و ما نیز موظف به حمایت از آنها هستیم.

فرمانده کل کشور با بیان اینکه امروز کشور ما از نظر امنیتی در وضعیت بهتری قرار دارد، گفت: همه ما برای امنیت کشور مدیون شهدا هستیم و باید قدردان آنها باشیم.

وی گفت: امروز همه اقشار با سلایق مختلف حتی غیرمسلمانان به شهدای ما احترام می گذارند زیرا می دانند امنیت و ثباتی که در کشور و حتی منطقه داریم با خون این شهدا حاصل می شود.

اشتری با بیان اینکه شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای امنیت همیشه برای ما عزیز بوده اند، گفت: شاید فقط برای شهدای امنیت دیدار نداشتیم و اگر هم بود این حلقه ها محدود بود.

فرمانده کل قوا به دو نعمت سلامتی و امنیت اشاره کرد و گفت: امروز به لطف خداوند و عنایات خاص حضرت مهدی (عج) و تلاش مسئولان و کادر درمانی، وضعیت کشورمان بهتر شده است. با توجه به سلامت نامه ها رعایت می شود.

وی افزود: در روزهای اول انقلاب تلاش زیادی برای تخریب انقلاب کردند و در سال های اخیر با ایجاد اغتشاش و آشوب می خواستند انقلاب کنند اما با هوشیاری و درایت کاری از پیش نمی بردند. مقام معظم رهبری و شهدا».

سردار اشعری: جا دارد از مردم اصفهان تشکر کنیم

اشعری با اشاره به حوادث خطر 5 در اصفهان تاکید کرد: جا دارد از مردم شهید پرور و استاندار اصفهان که همیشه روی صحنه بوده و با هوشیاری خود دشمن را در این حوادث شکست دادند، قدردانی و تشکر کنیم.

فرمانده کل کشور خاطرنشان کرد: تجمع کشاورزان در درجه اول یک موضوع صنفی است که مسئولان باید پاسخگوی مطالبات کشاورزان گران قیمت باشند، اما پس از آن کسانی که آرامش مردم و دشمنان و سلطنت طلبان را نمی بینند. دلسوز مردم نیستند، حمایت نکردند و وارد میدان شدند و این موضوع را بهانه ای برای آسیب رساندن به امنیت این شهر کردند.

وی ادامه داد: مردم اصفهان راه حق را شناختند و راه خود را از آنها جدا کردند و با هوشیاری خود نقشه دشمن را خنثی کردند.

مردم اصفهان آگاهانه روی صحنه حضور داشتند

اشتری به حضور گسترده و پرشور مردم اصفهان در نماز باران اشاره کرد و گفت: شهدا گفت: آنها به این نتیجه رسیدند که این یک عهد خدشه ناپذیر است و تا آخر در کنار امام و شهدای انقلاب ایستادند.

فرمانده کل قوا گفت: می دانیم که مشکلات اقتصادی وجود دارد و مسئولان باید برای رفع این مشکلات گام بردارند.

وی اطاعت از رهبر معظم انقلاب را رمز عبور از مشکلات کشور می داند و می گوید: ما ارادت کامل خود را به شهدا اعلام کرده ایم اما اگر امروز بخواهیم راه این شهدا را طی کنیم و رضایت آنها را جلب کنیم. باید از منویات ولایت فقیه پیروی کرد: «و بدانید که هر جا از آنها پیروی کنیم موفق می شویم و هر جا سرپیچی کنیم شکست می خوریم.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان افزود: جهاد در لغت به معنای تلاش است و از نظر لغوی و شرعی تلاش در راه خدا برای برقراری امنیت در کشورها و ملت های اسلامی است.

وی با اشاره به جایگاه جهاد و شهادت در آیات و روایات افزود: روایات اسلامی رزمندگان اسلام را پناهگاه جامعه، زینت پیشوایان دین، عزت دین و اسلام، راهی برای برقراری امنیت و مایه استقلال و استقلال معرفی می کند. ثبات جامعه.”

امنیت جامعه امروزی در گرو قربانیان پاسداران است

طباطیایی نژاد با بیان اینکه امنیت بالاترین نعمت است، ادامه داد: یک ملت بدون نیروهای مسلح نمی تواند مستقل باشد.

امام جمعه اصفهان گفت: از نظر اسلام کسانی که در خانه می نشینند با کسانی که مال خود را انفاق می کنند و در راه خدا زندگی می کنند یکسان نیست، بلکه مجاهدان و رزمندگان در راه خدا ثواب زیادی دارند. چشم خدا.”

وی خاطرنشان کرد: زمانی که این جهاد به مرحله شهادت رسید، طبق آیات قرآن این شهید زنده است و با خدا غذا می خورد.

همچنین فرمانده قرارگاه منطقه ای سیدالشهدا(ع) در این مراسم گفت: این یادواره با همت بستگانی که نقش مهمی در امنیت دارند برگزار شد و اولین یادواره ای است که با همت دستگاه های مختلف برگزار می شود. امیدواریم در سایر استان‌ها نیز این اتفاق بیفتد.»

سردار جواد استکی فرمانده قرارگاه منطقه ای سپاه سیدالشهدا(ع) استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد نیز گفت: امروز در امنیت هستیم.

وی با بیان اینکه کنگره شهدای امنیت با محوریت فرماندهی کل انتظامی در تهران برگزار می شود، افزود: این شهدا در راه حفظ قرآن، عترت، اسلام و انقلاب جان خود را با اخلاص فدا کردند.

استکی گفت: از مجموع 23 هزار شهید استان، 6 هزار شهید قبل از جنگ در روستاهای کردستان، سیستان و بلوچستان و گنبد جان خود را تقدیم کرده اند و این کاروان شهدای امنیت پس از جنگ نیز ادامه دارد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای سیدالشهدا(ع) سپاه در استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد ادامه داد:

وی گفت: امروز وقتی به کشورهای اطراف خود نگاه می کنیم، مردم برخی از این کشورها صبح که از خانه خارج می شوند امیدی به بازگشت ندارند و می توانند با بمباران یا کشتار هواپیماهای بدون سرنشین شهید شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خروج از نسخه موبایل