بایدن از لاکهید مارتین بازدید می کند تا جاولین را به اوکراین بفرستد – خبر زنده

پس از اعلام ناتوانی سازنده پرتابگر استینگر در ساخت موشک های جدید برای ارسال به اوکراین، کاخ سفید اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا طی روزهای آینده از کارخانه موشک های ضد زره جاولین در آلاباما بازدید خواهد کرد.

به گزارش واشنگتن تایمز، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در میان ترس از رو به اتمام بودن انبارهای موشک جاولین، از تأسیسات لاکهید مارتین بازدید خواهد کرد. کاخ سفید جزئیات بیشتری در مورد این سفر ارائه نکرد.

به نوشته این روزنامه، این نشست زمانی برگزار می شود که قانونگذاران آمریکایی در مورد تحویل موشک جاولین ابراز نگرانی می کنند که از زمان حمله به اوکراین 33 درصد کاهش یافته است.

سناتور دموکرات ریچارد بلومنتال به کمیته نیروهای مسلح سنا گفت که ایالات متحده حدود یک سوم موشک های جاولین خود را به اوکراین تحویل داده است. او تخمین زد که 32 ماه طول می کشد تا ایالات متحده انبار تسلیحات خود را تکمیل کند.

بلومنتال گفت که اگر پنتاگون به تامین موشک های جاولین به اوکراین در تولید داخلی فعلی ادامه دهد، ایالات متحده در آینده نزدیک با کمبود موشک جاولین مواجه خواهد شد.

رئیس جمهور اوکراین روز یکشنبه در توئیتی نوشت: «ولادیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین و دولت منتخب دموکراتیک او در قدرت باقی خواهند ماند. ما به حمایت از اوکراینی ها در مبارزه آنها برای محافظت از میهن خود ادامه خواهیم داد.

وی گفت: من بسته 800 میلیون دلاری دیگری را برای افزایش ظرفیت اوکراین برای مبارزه با روس ها در دونباس اعلام می کنم. این بسته شامل کمک های توپخانه ای، ده ها سامانه هویتزر و 144000 گلوله است.

  تقدیم استوارنامه به سفیر اسپانیا و هلند

بایدن گفت: «این بسته شامل پهپادهای تاکتیکی نیز می شود و در دو ماه گذشته ما سلاح و مهمات را با سرعت بی سابقه ای به اوکراین تحویل داده ایم». ما هزاران موشک ضد تانک و ضدهوایی، هلیکوپتر، خمپاره، مسلسل سنگین و سبک، سامانه راداری و بیش از 15 میلیون گلوله مهمات به اوکراین فرستاده ایم.

یک مقام ارشد پنتاگون اخیراً از آغاز آموزش نظامیان اوکراینی در زمینه استفاده از توپخانه هویتزر مدرن خبر داده است. یک مقام ارشد پنتاگون گفت ارتش آمریکا آموزش تعداد کمی از سربازان اوکراینی را برای استفاده از توپخانه هویتزر آغاز کرده است.

روسیه در 26 مارس دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز پس از آن رخ داد که مسکو رسما استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از عملیات نظامی او «غیر نظامی کردن اوکراین» و «غیر ملی کردن» روسیه است.

روسیه همچنین گفت که اوکراین به تعهدات خود بر اساس توافقات مینسک که در سال‌های 2014 و 2015 برای حل مناقشه جدایی‌طلبان و کیف دست یافته بود، عمل نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید