باند سازمان یافته جرایم اقتصادی در مازندران متلاشی شد

به گزارش روابط عمومی فرماندهی انتظامی مازندران، سردار مرتضی میرزایی گفت: در راستای مقابله با متخلفان نظام اقتصادی و کسب اطلاع از فعالیت مجرمانه و سازماندهی شده یک شرکت اقتصادی تقلبی، بلافاصله موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. کارشناسان برای امنیت اقتصادی، که آن را تعیین کرد.
وی افزود: در تحقیقات پلیس امنیت اقتصادی مشخص شد اعضای این باند کلاهبردار در پوشش شرکت فنی و مهندسی اقدام به تصرف غیرقانونی اراضی ملی و تصرف غیرقانونی آن با اسناد جعلی و فروش و کلاهبرداری می کنند.
فرمانده انتظامی مازندران گفت: پس از بررسی های انجام شده مشخص شد این افراد با فریب افکار عمومی و ایجاد سازوکاری برای پرداخت تسهیلات کلان و معرفی شرکت به عنوان سرمایه گذار اقدام به اخذ رشوه و کلاهبرداری از حوزه مالی و اقتصادی می کنند. شهروندان “
وی افزود: اعضای این باند سازماندهی شده در بخشی دیگر از اقدامات مجرمانه خود با جست و جو در سایت های فروش اموال و کالاهای موجود در سایت های شیپور و دیوار، اموالی را که قرار بود به صورت فوری و با کمک حواله های جعلی و با مبالغی بالاتر از قیمت واقعی اموال از دست مالباختگان خارج شد.
سردار میرزایی گفت: این باند سازماندهی شده متشکل از تیم های حقوقی، داوران، حسابداران و سایر اعضای هیئت مدیره به صورت برنامه ریزی شده سعی در جلب مشارکت مردمی در چهار حوزه تصرف اراضی ملی و تفکیک غیرقانونی، اخلال مالی و اقتصادی با فریب افکار عمومی دارند. فریب انتقال اموال ملی مصادره شده را تحت عنوان پول یا پولشویی و سرمایه گذاری در عرصه بین المللی برای فرار از کشور و استفاده از حواله های تقلبی در قالب پرداخت نقدی.
وی با استناد به بررسی های اطلاعاتی و عمیق پلیس امنیت اقتصادی از شناسایی تمامی اعضای این باند با 35 فقره کلاهبرداری به ارزش 50 هزار میلیارد ریال خبر داد و افزود: با هماهنگی قضایی متهم در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد.
فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به انهدام این باند متشکل از جرائم اقتصادی و معرفی 11 متهم به دستگاه قضایی گفت: عزم پلیس و دستگاه قضایی برای برخورد با مخربان نظام اقتصادی جدی تر از همیشه است.

دیدگاهتان را بنویسید