بازدید وزیر ارشاد از اکسپوی دبی / دعوت رسمی از امارات توسط سید ابراهیم رئیسی

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی صبح روز جمعه ۲۴ دی ماه از بخش‌هایی از نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ در غرفه جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از غرفه های ژاپن، هند و روسیه در این رویداد مهم جهانی بازدید کرد.

در این بازدید غلامرضا منتظری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و سید محتبی محفوظی رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و اسلام مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی و عاطفه خادمی وزیر و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کردند.

بنابراین گزارش، اکسپوی 2020 دبی یکی از رویدادهای مهم جهان است که به دلیل شیوع تاج و تخت با یک سال تاخیر از اول اکتبر 2021 تا 31 مارس 2022، به مدت 182 روز در دبی برگزار می شود. و در مدت 6 ماه میزبان 192 کشور خواهد بود.

نمایشگاه دبی یکی از بزرگترین گردهمایی های جهان است که در آن بهترین های جهان گرد هم می آیند تا آینده ای بهتر بسازند. جوانان نقش مهمی در این رویداد خواهند داشت و فرصت مشاهده، یادگیری و کمک به شکل‌دهی ایده‌های خلاقانه را خواهند داشت و می‌توانند راه‌حل‌های نوآورانه‌ای برای ایجاد آینده‌ای سازنده‌تر در خاورمیانه و جهان ارائه دهند.

* دعوت از امیران توسط سید ابراهیم رئیسی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه بازدید از نمایشگاه اکسپو 2020 از غرفه امارات دیدن کرد و با رم الهاشمی وزیر همکاری های بین المللی دیدار کرد.

در این دیدار که در غرفه این کشور در نمایشگاه امسال برگزار شد، خانم الهاشمی ضمن خیرمقدم به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان، از سید ابراهیم رییسی رئیس جمهور امارات برای بازدید از نمایشگاه اکسپو 2020 در همین راستا دعوت کرد. زمانی مانند روز جهانی ایران که در 7 فوریه امسال اعلام شده است.
مدیر کل اکسپو 2020 همچنین از آمادگی خود برای سفر به ایران برای توسعه روابط و تعاملات فرهنگی دو کشور خبر داد و افزود: امیدوارم به زودی به ایران سفر کنم تا تبادلات فرهنگی بین دو کشور در بالاترین سطح توسعه یابد.
همچنین در این نشست دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی با قدردانی از همکاری و حمایت امارات با ایران در برپایی پاویون کشورمان در این رویداد جهانی، گفت: از روابط گسترده فرهنگی بین دو کشور استقبال می کنیم. دو کشور “.
محمدمهدی اسماعیلی که برای بازدید از نمایشگاه اکسپو 2020 به امارات سفر کرده است، تاکنون از غرفه های ژاپن، هند و روسیه در این رویداد مهم جهانی بازدید کرده است.
در این بازدید غلامرضا منتظری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و سید محتبی محفوظی رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و اسلام مهدی افضلی، مدیرعامل بنیاد رودکی، رهبری اسلامی را همراهی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید