بارش باران و برف در مناطق مختلف کشور

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت خطرات هواشناسی با اشاره به بارش باران و برف در مناطق مختلف کشور از کاهش دما از 5 تا 10 درجه سانتیگراد خبر داد.

صادق زیان در گفت وگو با ایسنا، افزود: امروز (24 دی ماه) با فعالیت سامانه بارشی، در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بخش هایی از جنوب، برخی از مناطق شمال شرق کشور، استان های ساحلی … دریای خزر، استان‌های واقع در جنوب از آلبورگ مرکزی شامل تهران، آلبورگ و قزوین و بخش‌هایی از استان‌های کرمان و یزد، در مناطق مرتفع و سردسیر بارش باران و برف خواهد بود.

وی افزود: شدت بارندگی در جنوب آذربایجان غربی، نیمه شمالی فارس، شمال شرق خوزستان، لرستان، کوگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه جنوبی اردبیل، گیلان، غرب مازندران و جنوب و جنوب البرز است. ارتفاعات در استان های تهران، البرز، قزوین و زنجان.

به گفته ضییان، در این روز در برخی نقاط دامنه های غربی و جنوبی البرز رگبار و رعد و برق و در نواحی جنوبی کشور رگبار موقت و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه فردا (25 دی ماه) در بیشتر نقاط کشور بارندگی پیش بینی می شود، خاطرنشان کرد: شدت بارندگی در آن روز در استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب خواهد بود. کرمان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و برخی مناطق هرمزگان.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت خطرات هواشناسی افزود: در این روز در برخی مناطق شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید خواهد بود.

  میدان سرخ مسکو - خبر زنده

وی افزود: روز یکشنبه 26 دی ماه بارندگی در استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، بوشهر، هرمزگان و بخش هایی از خراسان شمالی ادامه دارد. همچنین در این روز با ورود سامانه بارشی دیگری از شمال در غرب کشور، در استان های واقع در شمال غرب و غرب، سواحل خزر و برخی مناطق در دامنه های جنوبی البرز شاهد بارش باران خواهیم بود.

ضیائیان افزود: شدت بارندگی در فارس، خراسان جنوبی، جنوب بوشهر، برخی مناطق هرمزگان و کرمان، اردبیل، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، گیلان و جزایر تنگه هرمز و مرکز استان خواهد بود. خلیج فارس در این روز بارش در شمال غرب، غرب و دامنه های البرز اغلب به صورت برف پیش بینی می شود.

وی با بیان وضعیت آب و هوای کشور در روز دوشنبه 26 دی گفت: در این روز به استثنای مناطق کویری مرکزی و دامنه های جنوبی البرز شرقی، بیشتر مناطق کشور در مناطق جنوبی و زاگرس و زاگرس بارندگی خواهند داشت. کوه های البرز در شمال غرب کشور بیشتر برف خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت مخاطرات هواشناسی ادامه داد: سه شنبه (29 دی) بارش در استان های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، جنوب، سواحل خزر، دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران، البرز، البرز، زنجان و ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی پیش بینی می شود.

وی با اشاره به کاهش دما در کشور گفت: از روز جمعه تا یکشنبه (24 تا 26 دی) در استان های شمال غرب، غرب، ساحلی خزر دمای هوا بین 7 تا 10 درجه سانتی گراد کاهش یافت و در دامنه های جنوبی البرز کاهش دما کاهش یافت. بین 5 تا 7 درجه همچنین کاهش 5 تا 8 درجه ای دما از یکشنبه تا سه شنبه (26 تا 28 دی) در شمال شرق، شرق، جنوب غرب و مرکز شهر پیش بینی می شود.

  اکران آنلاین فیلم عنکبوت انجمن 24 - خبر زنده

به گفته ضیائیان، دریای خزر از جمعه تا دوشنبه (24 تا 27 دی ماه) مواج پیش بینی می شود. جمعه نیمه غربی خلیج فارس، شنبه خلیج فارس و یکشنبه، مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طوفانی و طوفانی است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی با بیان وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۵ آذرماه) ابری و بارش باران و برف، گاهی وزش باد شدید و رعد و برق با حداقل دمای ۵ و ۵. حداکثر دما 11 درجه سانتیگراد و روز بعد (6 دی) نیمه ابری، در نقاط با وزش باد پراکنده و باران با حداقل دمای 2 و حداکثر 9 درجه سانتیگراد است.

ضییان در پایان گفت: امروز و فردا (24 و 25 دی ماه) بندرعباس با دمای 24 و 22 درجه سانتیگراد و ارومیه با دمای 4 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استانی کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید