این چای مرگ و میر را به هر دلیلی تا 62 درصد کاهش می دهد.

این چای به هر دلیلی مرگ و میر را تا 62 درصد کاهش می دهد!

انجمن 24- یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه اوزاکا در ژاپن نشان می دهد که نوشیدن حداقل هفت فنجان چای سبز در روز خطر مرگ به هر دلیلی را تا 62 درصد کاهش می دهد.

سکته مغزی در اثر یک وقفه کوچک در جریان خون به مغز یا انسداد عروق ایجاد می شود. در این حالت جریان اکسیژن و مواد مغذی به مغز محدود شده و بخشی از بافت مغز آسیب می بیند. فشار خون، دیابت، آپنه انسدادی خواب، بیماری های قلبی عروقی، استعمال دخانیات، کلسترول بالا، چاقی و عدم فعالیت بدنی از مهم ترین علل سکته مغزی هستند. سابقه خانوادگی سکته مغزی، سن، نژاد، جنسیت و هورمون ها نیز شامل می شود.

سکته مغزی در هر دو نوع ایسکمیک و هموراژیک خطر مرگ بالایی دارد. یک مطالعه جدید روی بیش از 46000 داوطلب بین 40 تا 79 سال نشان می دهد که نوشیدنی های ضد التهابی مانند چای سبز می توانند خطر مرگ ناشی از سکته را تا 62 درصد کاهش دهند.


بیشتر بخوانید: 10 نکته اساسی برای حفظ آب و هوای سالم


محققان پیشنهاد می کنند که ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی مانند پلی فنول ها و کاتچین ها در چای سبز ممکن است گنجانده شود.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، سکته مغزی سومین علت ناتوانی در جهان و دومین عامل مرگ و میر است. نکته مهم این است که این عارضه کاملا قابل پیشگیری است. امسال 80 میلیون نفر در سراسر جهان دچار سکته مغزی شده اند. اما بسیاری از این افراد با چالش‌های عمده‌ای مانند ناتوانی‌های جسمی، مشکلات ارتباطی، تغییر در تفکر و احساسات، از دست دادن شغل، درآمد و روابط اجتماعی روبرو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید