این غذاها را در زودپز نپزید

این غذاها را در زودپز نپزید

انجمن 24-زودپز وسیله ای بسیار کاربردی است و در مواقعی که زمان زیادی برای طبخ ندارید به شما کمک می کند اما پختن برخی غذاها در زودپز به هیچ وجه خوب کار نمی کند.
زودپز یک لوازم خانگی بسیار پرکاربرد است که می توانید از آن برای تهیه غذا در کمترین زمان ممکن استفاده کنید. بسیاری از افراد به دلیل مشغله زیاد علاقه مند به استفاده از زودپز برای پخت و پز هستند و معتقدند هر غذایی را می توان در زودپز پخت، اما نمی توان مقداری غذا را در زودپز پخت.

آیا می دانید چه غذاهایی را نمی توان در زودپز پخت؟ در این قسمت غذاهایی را که نباید در زودپز بپزید فهرست کرده ایم.

مزایا و معایب پخت و پز در زودپز

پیش گرمکن ها زمان پخت را تا 70 درصد کاهش می دهند. پخت و پز در زودپز باعث صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی می شود. به طور کلی پخت با زودپز به دلیل سرعتی که دارد باعث حفظ طعم طبیعی غذا می شود اما برخی از ویتامین ها و مواد مغذی مفیدی که به دمای بالا حساس هستند در زودپز از بین می رود.

* مربا

برای تهیه مربای خوشمزه باید انواع میوه ها و … را با شکر و آب و … بجوشانید. تمام مراحل ساخت مربا باید بررسی شود یعنی. هنگام تهیه مربا باید مراقب باشید که مربا خیلی له نشده و آب پز نشود و خیلی سفت نباشد و به غلظت دلخواه برسد، بنابراین امکان پخت مربا در زودپز وجود ندارد و استفاده از زودپز به طور کلی این کار را نمی کند. می تواند این کار را انجام دهد. پس برای تهیه غذاهایی مانند مربا به زودپز متوسل نشوید.

  ما منابع کافی برای حفظ ثبات سیستم مالی داریم

* غذاهای حاوی شیر و لبنیات

برای طبخ غذاهای حاوی شیر و لبنیات مانند سوپ خامه ای یا پاستا و پنیر از زودپز استفاده نکنید زیرا حرارت زیاد زودپز باعث غلیظ شدن شیر و بد جلوه دادن غذا می شود و اشتها آور نخواهد بود. بنابراین برای تهیه غذاهای خامه ای حاوی مواد لبنی از زودپز استفاده نکنید.

* مرغ

مرغ را بهتر است در تابه ای با آتش مناسب بپزید. امکان پخت مرغ در زودپز وجود دارد، اما اگر زمان پخت مرغ را به درستی تنظیم نکنید، می توان مرغ را پوست گرفته و برشته کرد. برای سرخ کردن مرغ هم نمی توانید از زودپز استفاده کنید، زیرا برای سرخ کردن غذا باید روغن را کاملا داغ کنید، اما زودپز به طور کلی نمی تواند چنین شرایطی را ایجاد کند و برای سرخ کردن یا سرخ کردن سبک مناسب است.

* غذاهای سرخ شده

برای سرخ کردن غذا بهتر است از تابه استفاده کنید و از زودپز استفاده نکنید، زیرا صاف بودن و دمای بالای ماهیتابه باعث ایجاد بافت و طعم لازم و مطلوب در سرخ کردنی ها می شود.


بیشتر بخوانید: غذاهای مفید برای بهبود بینایی و سلامت چشم


زودپز برای سرخ کردن مناسب نیست، زیرا سطح این دستگاه به اندازه کافی پهن نیست و روغن به سرعت و خوب گرم نمی شود.

در زودپز چه بپزیم؟

پختن لوبیا و دانه ها در زودپز معمولا بی خطر است و به استثنای کاهش ویتامین ها مانند فیتونوترینت ها، سایر مواد معدنی مانند فیبر و نشاسته حفظ می شوند و از بین نمی روند. می توانید انواع مواد گوشتی را در زودپز بپزید، اما باید بدانید که این گونه چربی های غیراشباع موجود در فرآورده های گوشتی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

  دیدار وزرای امور خارجه ایران و عمان

اطمینان حاصل کنید که غذای آماده شده در زودپز باید حاوی آب یا مایع مبتنی بر آب باشد. زیرا فشار زیاد باعث توقف جوشیدن مایع و رسیدن دمای پخت به بالای 100 درجه سانتی گراد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید