این رژیم ها از ابتلا به آلزایمر جلوگیری نمی کنند – خبر زنده

به گزارش ایسنا، افراد مبتلا به آلزایمر دچار فراموشی و از دست دادن حافظه می شوند و ممکن است دچار تغییرات شخصیتی و اختلالات روانی شوند. بسیاری از افراد مبتلا به آلزایمر از رژیم غذایی خاصی پیروی نمی کنند، اما مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد برخی الگوهای غذایی ممکن است در پیشگیری یا به تاخیر انداختن زوال عقل نقش داشته باشند.

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم و زوال عقل همراه خواهد بود. علاوه بر فراموشی غذا، دلایل دیگری نیز می تواند بر رژیم غذایی این افراد تأثیر بگذارد:

محرک های اشتها در مغز ممکن است به طور طبیعی کار نکنند یا داروها می توانند بر میل به خوردن تأثیر بگذارند.

– ممکن است غذا به دلیل تغییر در بو و طعم، خوش طعم نباشد.

مشکل در تمرکز باعث می شود که فرد زمان کمتری را صرف غذا خوردن کند و در نتیجه کالری کمتری بسوزاند.

مهارت های هماهنگی ممکن است کاهش یابد زیرا استفاده از ظروف غذا برای فرد دشوار می شود.

بیماری آلزایمر می تواند مشکلاتی را در جویدن و بلع ایجاد کند. ممکن است برای برخی افراد رژیم هایی تجویز شود که حاوی غذاهای نرم تری باشد تا بلع آن آسان تر شود.

با زوال عقل شدید، افراد ممکن است توانایی تشخیص غذا از غیرغذایی را نیز از دست بدهند. این می تواند غذای مصرفی را با چیزهایی جایگزین کند که هضم نمی شوند یا حتی می توانند سمی باشند.

این رژیم ها از ابتلا به آلزایمر جلوگیری نمی کنند

تغذیه سالم برای افراد مبتلا به زوال عقل

اینترنت مملو از اطلاعات در مورد اثرات ویتامین ها و مواد معدنی مختلف در پیشگیری یا حتی معکوس کردن زوال عقل است، اما در حال حاضر تحقیقات محدودی وجود دارد. با این حال، اگر فردی دچار کمبود ویتامین ها یا مواد معدنی باشد، ممکن است مکمل ها توصیه شود. برخی از کمبود ویتامین ها با مشکلات حافظه مرتبط است که پس از تشخیص و درمان بهبود می یابد.

  پیاده روی پرنده در ایستگاه مترو - خبر زنده

تحقیقات در مورد غذاها و الگوهای غذایی خاص برای معکوس کردن زوال عقل محدود است. با این حال، برخی مطالعات وجود دارد که نشان می دهد برخی از الگوهای غذایی ممکن است در پیشگیری یا به تاخیر انداختن زوال عقل نقش داشته باشند.

رژیم غذایی مدیترانه ای و رژیم غذایی DASH به دلیل نقشی که در پیشگیری از زوال عقل دارند نتایج امیدوارکننده ای دارند، اما در حال حاضر تحقیقات بیشتری برای درک اثرات پیشگیرانه این رژیم ها مورد نیاز است.

هدف اکثر افراد مبتلا به زوال عقل، خوردن انواع غذاهای ضروری برای تغذیه خوب است. با بدتر شدن زوال عقل، برخی از افراد ممکن است به دلیل افزایش فعالیت به کالری بیشتری نیاز داشته باشند. مکمل های خوراکی اغلب برای کمک به دریافت کالری و مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ وزن توصیه می شوند.

احساس تشنگی با افزایش سن کاهش می یابد. این را باید به چالش های دیگر زوال عقل اضافه کرد که افراد ممکن است در معرض خطر کم آبی باشند. ترویج مصرف مایعات و تهیه غذاهای غنی از آب مانند میوه ها و سبزیجات نیز می تواند کمک کننده باشد.

زمان غذا خوردن بخش مهمی از اطمینان از اینکه فرد مبتلا به زوال عقل به اندازه کافی غذا می خورد است. سرو غذا در آشپزخانه یا اتاق غذاخوری می تواند به آنها کمک کند تا روی غذا خوردن تمرکز کنند.

افراد مبتلا به زوال عقل به راحتی حواسشان پرت می شود. بنابراین از استفاده از بشقاب های رنگارنگ، داشتن ظروف زیاد روی میز و روشن کردن تلویزیون هنگام صرف غذا خودداری کنید. غذا خوردن با افراد دیگر در یک محیط خانوادگی می تواند به آنها کمک کند تا روی غذا خوردن تمرکز کنند و میزان غذایی که می خورند را افزایش دهند.

  حمله وحشیانه به نیروهای اورژانس با چاقو / مرد تصادفی پرسنل اورژانس را سوراخ می کند

با توجه به خدمات بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، با بدتر شدن از دست دادن حافظه، ممکن است لازم باشد مراقبان برای تشویق مردم به خوردن، راهنمایی های دهانی ارائه دهند.

تنقلات به اندازه انگشت می تواند افراد را به خوردن تشویق کند، زیرا آنها نیازی به ظروف ندارند. بافت های غذایی اصلاح شده نیز اغلب تجویز می شوند زیرا جویدن و بلعیدن آنها آسان تر است.

دیدگاهتان را بنویسید