این اتحاد مسلمانان بود که به محاصره اسرائیل منجر شد – خبر زنده

آیت الله محمدعلی اسلامی در گفتگو با الف گفت: تاریخ اسرائیلی ها را به یاد دارد که اسدآباد همدان را در شرق و فدک و خیبر را در جنوب معرفی کردند. او مرزهای خود را از غرب تا صحرای سینا و شمال شبه جزیره عربستان می دانست.

وی تاکید کرد: چیزی جز وحدت دلیل اصلی این حادثه نیست، ایران در کنار حزب الله سنی و حماس شیعه هدف اصلی خود را ایستادگی در برابر اسرائیل می داند.

آیت الله اسلامی گفت: وحدت فطرت هر انسانی و خواست هر جامعه بشری است. نمی توان گفت که جوامع عاشق وحدت هستند و جامعه متوسط ​​خوبی با وحدت ندارند. همه خریدار وحدت هستند و آن را هدیه خداوند می دانند.

وی افزود: حال با این مقدمه باید دید که وحدت در اسلام چه جایگاهی دارد و خداوند چه اصالتی به این مقوله داده است. وقتی به قرآن کریم رجوع کنیم، به سنت رسول خدا نگاه کنیم، به سخنان پیشوایان آسمانی بنگریم، درمی یابیم که وحدت خواسته انسانی و فطری انسان به عنوان رکن و اصل اصیل اسلامی است. و یکی از مسائل حساس در دین ماست. مهم است. مشهورترین آیه قرآن در مورد وحدت مسلمین; «وَ أَسْقُمُوا بِحَبلِ اللَّهِ جَمَّا وَ لا تَجْعَقُوا» در قصص شریف معصوم این سؤال به طور مستقیم و غیرمستقیم بیان شده است. بنابراین وحدت، علاوه بر عقلانی بودن، مورد تأیید قرآن و شرع نیز بوده است. نکته مهم دیگری که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که «وحدت» یک مسئله ثابت است، نه اینکه به عنوان یک مشکل موقتی تلقی شود.

  مردم ایران سالگرد پیروزی انقلاب را با عظمت و قدرت جشن می گیرند

این عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در شریعت محمدی، فرقه جماعت، یعنی فرقه ای که با اقدامات تفرقه افکنانه می خواهد گروه ها را در مقابل یکدیگر قرار دهد، مجرم شناخته شده و قابل تعقیب است.

آیت الله اسلامی افزود: آنجا که وحدت بود، موفقیت و سعادت هم پشتوانه آن بود. مثلاً در جنگ 8 ساله یکی از دلایل توان مقاومت و دفاع از کشور دوری از تفرقه و ایجاد اختلاف نظر بود؛ «از طرفی هر جا شکست خوردیم و شکست خوردیم، تفرقه بود. و ضعف نه تنها در مورد ایران، بلکه در همه جای جوامع بشری صادق است و اگر موفق می شدند در اتحادشان بود.

دیدگاهتان را بنویسید