ایران واکسن کرون را به کشورهای آفریقایی صادر می کند – خبر زنده

ایران واکسن کرون را به کشورهای آفریقایی صادر می کند

 – خبر زنده

انجمن 24- دکتر بهرام عین اللهی روز گذشته در جلسه شورای اداری شهرستان فردیس گفت: بعد از دوران دفاع مقدس جنگ تمام نشده است. جنگ مخفیانه مشکلات زیادی برای ما ایجاد کرده است و در ظاهر خاکریز و تجهیزات نظامی نمی بینیم، اما در داخل جنگ اقتصادی علیه ایران وجود دارد.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم امروز گشت زنی دشمنان است که باید در این زمینه تجهیز شویم. بهترین راه مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان، تجهیز خود به علم و دانش است. امسال نیز مانند سال های گذشته، رهبر برتر بر تقویت دانش پایه و ایجاد شغل متمرکز شده است. گشت امروز ما رونق تولید و تلاش بیشتر است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: البرز یکی از مراکز درمانی اصلی کشور است و توانسته گام های اساسی بسیاری در این زمینه بردارد. امروز سری به گروه مپنا زدیم و به پیشرفت دانشمندان ایرانی در زمینه های مختلف افتخار می کنیم. ما امروز می توانیم بسیاری از مدرن ترین ابزارها و محصولات دنیا را با وجود اینکه سال ها در تحریم هستیم تولید کنیم.

عین اللهی ادامه داد: 19 فروردین سالروز ابلاغ سیاست های مشترک سلامت از سوی مقام معظم رهبری است و شب گذشته با حضور رئیس جمهور با تعدادی از کارشناسان و متخصصان حوزه سلامت دیدار کردیم و به پیشرفت در حوزه سلامت افتخار می کنیم. حوزه سلامت.”

وی خاطرنشان کرد: در این هفت ماه حدود 38 سفر استانی داشته ایم و رئیس جمهور نیز 19 سفر استانی داشته است و این سفرها عزم دولت برای آشنایی و رفع مشکلات مناطق مختلف کشور را نشان می دهد. دولت از ابتدا سعی کرد کمتر حرف بزند و بیشتر عمل کند. در روزهای اولیه دولت، روزانه بیش از 50000 بیمار کووید 19 تشخیص داده می‌شد و بیش از 700 نفر جان خود را از دست می‌دادند که یک فاجعه انسانی بود، اما دولت به زور کنترل تاج را در دست گرفت و واکسیناسیون را به بحث‌های سیاسی و FATF مرتبط نکرد. ما تزریق واکسن را دنبال کردیم و امروز 6 مجموعه واکسن تاج در کشور وجود دارد و از یکی دو هفته پیش صادرات واکسن تاج را آغاز کردیم و واکسن ایرانی هم اکنون به 10 کشور آفریقایی صادر می شود.

  اندازه زکات فطره اعلام شد - خبر زنده

بیشتر بخوانید: دلایل عادی شدن تاج در ایران


وزیر بهداشت گفت: یکی از دلایل موفقیت دولت در کنترل تاج و واکسیناسیون حضور و مشارکت مردمی است که تا امروز بیش از 147 میلیون دوز واکسن کرون در کشور تزریق شده است. هر پروژه ای که شامل مشارکت انسانی باشد مطمئناً موفق خواهد شد.

وی تاکید کرد: توجه و تکیه بر شرکت های دانش بنیان از موارد ضروری است. بخش عمده ای از صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی کشور در البرز قرار دارد. به لطف نیروی متخصص و متعهدی که در کشور وجود دارد می توانیم در تولید دارو و تجهیزات پزشکی به خودکفایی و صادرات برسیم و نیاز به حمایت دارد. در تولید داروهای بیوتکنولوژی ایران یکی از کشورهای پیشرو در جهان است و تولید این داروها ارزش آن را به میزان قابل توجهی کاهش داده است و به دانشمندان و مردم در زمینه تولید و خودکفایی قول می دهیم که به آنها فرصت دهیم و موانع را برطرف کنیم. .

عین اللهی بیان کرد: همه مردم باید تحت پوشش بیمه باشند و هیچکس نباید بدون پوشش بیمه ای باشد که در بودجه امسال پیش بینی شده است و جمعیت 6 تا 9 میلیونی که بیمه ندارند باید تحت پوشش باشند.

وزیر بهداشت یادآور شد: شهرستان فردیس در کشور ظلم است به ویژه در حوزه بهداشت و درمان و در سفرهای روستایی چنین وضعیتی را در بین شهرهای کشور ندیده بودم. بلافاصله پس از بازدید از بیمارستان در حال ساخت فردیس امروز، پیگیری های لازم را برای تسریع در تکمیل این بیمارستان انجام دادم و بودجه خوبی برای تکمیل این بیمارستان در نظر گرفته شده است و امیدواریم بتوانیم این بیمارستان را تجهیز و افتتاح کنیم. در زمان کوتاه.

  محمد فاضلی از دانشگاه اخراج شد

وی افزود: برنامه وزارت بهداشت در این مدت عدالت و کمال نظام سلامت است که جزئیات و مهلت های آن مشخص شده است. مهمترین لحظه ای که مقام معظم رهبری در اولین دیدار خود با دولت سیزدهم بر آن تاکید کردند عدالت خواهی بود. رفتار و گفتار و قول و عمل ما باعث تقویت نظام جمهوری اسلامی می شود و کار با شعار جلو نمی رود و باید فارغ از عناوین و منصب ها به مردم خدمت کنیم.

عین اللهی ادامه داد: با توجه به بازدیدهایی که از فردیس داشتیم، پیشنهاد من به رئیس جمهور این است که فردیس نیاز به توجه ویژه دارد. در شرایط عادی این مشکلات حل نمی شود. بسیاری از ادارات فردیس ساختمان ندارند برای تکمیل بیمارستان باید توجه ویژه ای شود.

به گزارش وب دا، وزیر بهداشت در پایان گفت: استان البرز در واکسیناسیون عمومی علیه کرونا آنطور که انتظار می رفت عمل نکرد و کمی کمتر از میانگین کشوری است. در این موارد باید واکسیناسیون فعال انجام شود، زیرا بهترین راه مقابله با بیماری عروق کرونر قلب علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، واکسیناسیون است.

دیدگاهتان را بنویسید