ایران به صراحت با پیشنهاد آمریکا برای اصلاح مقررات بین المللی بهداشت مخالف است – خبر زنده

به گزارش فارس، محمدحسین نیکنام گفت: هیچ توافقی در دستور کار تصویب مجمع جهانی بهداشت وجود ندارد. تنها موضوعی که در دستور کار است، تغییر زمان مورد نیاز برای رد یا تصویب اصلاحات احتمالی آتی مقررات بین المللی بهداشت با پیشنهاد آمریکاست که کشورمان در بحث کمیته های مربوطه با آن مخالفت و در سخنرانی خود با آن مخالفت و اعلام کرد. وزیر. که جمهوری اسلامی ایران آن را رد می کند.

مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت بهداشت گفت: جمهوری اسلامی در این جلسه رسما از پذیرش هرگونه تعهدی در این زمینه انصراف داده است.

به گزارش وب دا، هفتاد و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی بهداشت از اول ژوئن سال جاری با حضور بالغ بر ۱۹۰ عضو این سازمان در ژنو برگزار می شود.

در این نشست در مورد بیماری های مهم غیرواگیر، با موضوع (پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر بیماری های عفونی)، موضوعات مرتبط با دیابت، سرطان رحم، سلامت روان، صرع (صرع)، بیماری های مرتبط با سیگار، بیماری های دهان و چاقی و در در زمینه بیماری های عفونی، موضوعاتی مانند ایدز، هپاتیت، سل، مننژیت، آنفولانزا، فلج اطفال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت بهداشت گفت: دکتر عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه مجمع عمومی بهداشت سخنرانی کرد و اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. ایران در مبارزه با کووید 19 با تاکید بر اینکه این دستاوردها علیرغم اعمال تحریم های سرکوبگرانه علیه کشورمان به دست آمده است، پایبندی جمهوری اسلامی ایران به اصول استقلال جمهوری اسلامی در همه عرصه ها از جمله بهداشت و درمان را روشن کرد.

  استقلال تهران مقابل گل گهر با غیبت بزرگ همراه شد - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید