ایران از بازگشایی سفارتخانه ها در تهران و ریاض حمایت می کند – خبر زنده

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق که در تهران به سر می برد، آخرین تحولات منطقه و مسائل مربوط به آن را بررسی کرد. به روابط دوجانبه

فواد حسین وزیر خارجه عراق نیز در این نشست حضور داشت.

وزیر امور خارجه با اشاره به آتش بس در یمن بر حمایت ایران از تداوم آتش بس و ضرورت پایان محاصره انسانی در این کشور تاکید کرد.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران راه حل مشکلات منطقه را در داخل منطقه می داند، از تلاش های عراق برای تقویت عنصر گفت وگو و نقش سازنده این کشور در معادلات منطقه ای و گفت وگوی جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی قدردانی کرد. منطقه و از بازگشایی سفارتخانه ها در هر دو پایتخت حمایت می کند.

گفتنی است، تاکنون پنج دور مذاکرات ایران و عربستان در بغداد انجام شده است. الکاظمی نیز پس از سفر به عربستان به ایران آمد و امروز در تهران با آیت الله رئیسی دیدار کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به ویژگی های مشترک ایران و مصر، تقویت روابط تهران و قاهره را به نفع منطقه و جهان اسلام خواند.

به گزارش فارس، روابط دیپلماتیک ایران و مصر در سطح حفاظت از منافع است.

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در این دیدار با تاکید بر جایگاه و نقش جمهوری اسلامی ایران در توسعه منطقه ای و همجواری با عراق، افزود: عراق در توسعه روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران جدی است و ادامه خواهد داد. نقش آرامش بخش آن در منطقه.»

  رفع نقاط بحرانی در محورهای مواصلاتی کشور تا دو سال آینده - خبر زنده

الکاظمی با تاکید بر توسعه همه جانبه روابط و رفع موانع احتمالی، افزود: ما به تلاش خود برای تقویت گفت وگو و همکاری های منطقه ای ادامه خواهیم داد.

به گزارش فارس، آیت الله رئیسی رئیس جمهور در نشست خبری مشترک با القدیمی گفت: روابط ما با عراق روابط عادی و سنتی نیست، بلکه روابط بسیار عمیق و ریشه ای است که ریشه در فرهنگ دو ملت دارد و ریشه در فرهنگ دو ملت دارد. و این اراده عمیقا بین مقامات دو کشور برای توسعه روابط در همه زمینه ها وجود دارد و برای گسترش سیاست روابط با همسایگان، امروز عراق را نزدیک ترین ملت به ایران می بینیم. ملت و ما نزدیکترین روابط را با عراق در زمینه های مختلف داریم.

دیدگاهتان را بنویسید