ایجاد نشاط اجتماعی برای شهروندان یک ضرورت است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت: سلامت فردی و اجتماعی در گرو شهر و جامعه سالم است و نقش شهر سالم در رشد افراد، خانواده ها، روابط سالم و حتی اقتصاد مهم است.”

رئیس جمهور صبح امروز در دیدار با شهردار و معاونین شهردار تهران با تقدیر از عزم شهرداری برای خدمت به مردم از وجود فقر، تبعیض و بی عدالتی در شهری مانند تهران ابراز نارضایتی کرد. تبعیض و بی عدالتی باید از جامعه زدوده شود و تحقق عدالت اجتماعی شرایط نشاط اجتماعی را تضمین کند.

رئیسی با تاکید بر اینکه جامعه نیاز به آرامش و نشاط اجتماعی دارد، معتقد است: در شهری مانند تهران که لایه های آشکار و پنهان زندگی مردم را می بینیم ظاهر و باطن شهر باید بر اساس سبک زندگی سالم باشد تا شهروندان از نشاط اجتماعی برخوردار شوند. .

رئیسی با اشاره به از بین رفتن اصول معماری اسلامی و ایرانی در طراحی شهری شهرهای بزرگ کشور گفت: اصول و مبانی بسیار خوبی در معماری ایرانی اسلامی داریم اما متأسفانه سال هاست که این معماری کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. . “

رئیس جمهور با اشاره به معماری اصیل این شهر یادآور شد: در این منطقه شاهد حضور حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و مدرسه و بازار در کنار آن هستیم و این امر در معماری ایرانی اسلامی معنویت، خرید را نشان می دهد. و تجارت، سرگرمی و سرزندگی.توجه اجتماعی با هم داده می شود.

رئیسی با تاکید بر اینکه فضای سبز برای ساختن روح و روان مردم مهم است، گفت: متاسفانه با توجه به اینکه جریان سود در کشور مسکن را به کالایی برای سود تبدیل کرده است، شاهد نابسامانی و تجارت در این حوزه هستیم و این امر ناسالم است. وضعیت باید تغییر کند.»

رئیس جمهور کار شوراهای محلی را مهم توصیف کرد و تاکید کرد: مرکز محله با تاکید بر نقش مردم و تمرکز بر مسجد، مدرسه و خانواده در محله به حل معضلات اجتماعی کمک می کند و حتی با مدیریت محلات توسط مردم می تواند کمک شایانی به مردم کند. توزیع عادلانه اقتصادی و شناخت فقرا و ناهنجاری ها نیز تصمیمات درستی گرفت.

رئیس قوه مقننه بر فعال شدن محلات و کارکردهای اجتماعی شوراهای محله تاکید کرد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه شهرداری تهران نماد شهرداری ها در کشور است، خاطرنشان کرد: در حوزه خدمات شهری باید برنامه ای تدوین شود تا تعریف و هماهنگی صحیحی از تعهدات ادارات به شهرداری داده شود.

رئیس جمهور در خصوص نقش اطلاعات رسمی در شهرداری تهران یادآور شد: هوشمندسازی و استفاده بهینه از خدمات الکترونیک می تواند به حل مشکلات مردم به ویژه قاچاق کمک کند.

رئیسی با تاکید بر اینکه شهروندان تهرانی باید از خطرات ناشی از خرابی و خطرناک بودن برخی ساختمان ها مصون باشند، گفت: ساخت و ساز شهر تهران باید از طریق نظام مهندسی نظارت دقیق تری داشته باشد.

رئیس جمهور گفت: نظام مهندسی و شهرداری باید به تعهدات قانونی خود در خصوص ساخت و ساز عمل کنند. وجود ساختمان های خطرناکی مانند پلاسکو در تهران یکی از دغدغه های دولت است و دولت آمادگی دارد تا در حد توان با شهرداری تهران برای رفع مشکلات مردم تهران همکاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید