ایجاد فرصت برای خرید کنتورهای مسکونی در بورس

ایجاد فرصت برای خرید کنتورهای مسکونی در بورس

انجمن 24- یاسر امامی، مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن گفت: اوراق سلف موازی استاندارد با تعریفی جدید می تواند تعیین کننده فروش کنتورهای مسکونی در بازار سرمایه باشد.

اما پس از تحقیقات قابل توجه در این زمینه و مذاکرات جدی با وزارت راه و شهرسازی، بورس کالا و سازمان بورس و اوراق بهادار، تعریف این اوراق آغاز شده و مراحل کمیسیون قضایی طی شده و اقدامات لازم انجام شده است. مصوبات گذشت دریافت شده است.


بیشتر بخوانید: آیا خانه ۷۰۰ میلیون تنی در تهران پیدا می شود؟


در واقع با توجه به اینکه بسیاری از مردم در شرایط فعلی به دلیل افزایش قیمت و تورم در این بخش قادر به خرید مسکن نیستند، این اوراق ممکن است معامله‌گرانی برای کمک به متقاضیان مسکن باشند.

به خصوص که پیش خرید خانه در شرایط فعلی قابل اعتماد نیست. از آنجا که قرارداد پیش فروش از نوع قراردادهای مورد تایید قوه قضائیه و سردفتر نیست; بنابراین ریسک بالایی دارد.

اوراق موازی برای یک پروژه صادر می شود و فرد می تواند با توجه به متراژ موجودی و دارایی خود چند متر ساختمان و آپارتمان خریداری کند و در عرض سه سال برای رسیدن به سقف 80 متر اقدام کند.

پس از اعلام سازنده، آپارتمان آماده واگذاری به متقاضیان می شود و متقاضی می تواند بر اساس مدارکی که در اختیار دارد، از واحدهای مسکونی این پروژه دریافت کند.

به این معنی که دارنده اوراق می تواند سهم را به نسبت حجم دارایی خود انتخاب کند، اما اگر دارایی او کمتر بود، می تواند مابه التفاوت را به تولیدکننده پرداخت کند و صاحب سهم شود. اما اگر هیچ یک از این شرایط را مناسب نداند، می تواند مدارک را به کسانی که درخواست می کنند منتقل کند.

منبع: هیئت تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید