ایجاد سامانه مدیریت بدهی ها و مطالبات شهرداری – خبر زنده

ایجاد سامانه مدیریت بدهی ها و مطالبات شهرداری

 – خبر زنده

انجمن 24- ابوالفضل فلاح در حضور محمد منان رئیسی رئیس مرکز تحقیقات و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به مطالعات انجام شده در زمینه مالی محاسباتی شهرداری جهت بررسی سریع و بهبود سیستم مالی شهرداری بر اساس اصول علمی و استانداردهای حسابداری. و تغییرات مطابق با حقایق موجود برجسته شده است.

معاون مالی و اقتصاد شهری گفت: نظام مالی شهرداری نیازمند خزانه واحدی است به طوری که علاوه بر تلفیق تمامی منابع مالی جمع آوری شده و درآمدهای شهرداری در یک حساب، قابلیت کنترل لحظه به لحظه برای نظارت قبل از آن را نیز داشته باشد. زمان و پس از صرف. ایجاد خزانه واحد همچنین سپرده های نقدی را در همان حساب متمرکز و نقدینگی را مدیریت می کند.

فلا با اشاره به ایجاد خزانه واحد در شهرداری گفت: خوشبختانه از اسفندماه سال گذشته تمامی پرداختی ها به سازمان ها و شرکت های شهرداری تهران از همین حساب واحد انجام می شود اما از لحاظ اجرا و ایجاد سامانه خزانه الکترونیک. طراحی شده توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه، نیازمند همکاری و مساعدت همه جانبه مرکز پژوهش و برنامه ریزی هستیم.

وی همچنین از ایجاد سامانه ای برای مدیریت بدهی ها و مطالبات شهرداری خبر داد و افزود: از آنجایی که باید بدهی را به فرصت تبدیل کنیم و از آن به عنوان ابزار مالی استفاده کنیم، این سامانه را برای نظارت بر میزان بدهی ها ایجاد کرده ایم. و مطالبات شهرداری ک با راه اندازی آن و اطلاع از میزان بدهی در یک زمان می توانیم بدهی ایجاد کنیم تا بتوانیم بدهی را پرداخت کنیم.

  آب به دلیل مشکلات فنی به ایران نرسید

بیشتر بخوانید: نوزادان شمال تهران یک درخت دریافت می کنند


معاون وزیر دارایی و اقتصاد شهری در ادامه سخنان خود به موضوع تولید دارایی پرداخت و گفت: باید دارایی های شهرداری اعم از مستغلات، شرکت ها و موسسات را که سودآور نیستند مسدود و تولید کنیم و بر این اساس فروش و تهاتر انجام شود. املاک و مستغلات شهرداری بورس کالا راه اندازی کرد که در بررسی های انجام شده حاکی از معامله سود متقابل ما و پیمانکاران است و برای انجام این کار بزرگ باید کلیه اسناد ملکی شهرداری را در سامانه املاک ثبت کنیم که با همکاری آموزش است. مرکز .لازم است.

فلا از استراتژی اقتصادی شهر تهران مبتنی بر ارائه خدمات گفت و گفت: معاونت مالی شهرداری در نظر دارد استراتژی اقتصادی را مبتنی بر کارآفرینی تغییر دهد و به گونه ای خدمات محور باشد که شرکت های خود را توانمند کند. تا سررسید و سهام خود را برای فروش بگذارند.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد شرکت های دانش بنیان خاطرنشان کرد: شهرداری می تواند با سود سهام خاص تولیدکنندگان را تقویت کند و با وجود اینکه بازار بزرگی دارد، سهام این شرکت های دانش بنیان و بازار را به شرکت های دانش بنیان تقویت کند تا بازاری را ایجاد کند. منبع قابل اعتماد برای بودجه غیر پولی او.

دیدگاهتان را بنویسید