ایالات متحده باید اشتباه خود را هنگام خروج از برجام جبران کند

وزیر امور خارجه چین در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: آمریکا باید اشتباه خود را هنگام خروج از برجام جبران کند.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبدلایان وزیر امور خارجه که در راس هیاتی بلندپایه به چین سفر کرده است، با وانگ یی، یکی از اعضای شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه چین در این دیدار با تایید نظرات وزیر امور خارجه کشورمان که امروز توسط امیر عبداللهیان در مطبوعات چین منتشر شد، اظهار داشت: دیدگاه وزیر امور خارجه ایران در مقاله منتشر شده نشان دهنده افق طولانی روابط بین دو کشور است. دو کشور
وزیر امور خارجه چین بر آمادگی پکن برای توسعه همکاری های مالی، انرژی، بانکی و فرهنگی با وجود تحریم های غیرقانونی علیه مردم ایران تاکید کرد.
وزیر امور خارجه چین ضمن اعلام حمایت همه جانبه چین از مواضع منطقی ایران در قبال سیاست های آزاردهنده آمریکا در برجام، سیاست اصولی پکن را در حمایت از مواضع ایران در مذاکرات شورای امنیت سازمان ملل ادامه داد و تاکید کرد که آمریکا باید این موضع را جبران کند. اشتباه در خروج از برجام
طرف چینی با ارزیابی اهمیت سند همکاری 25 ساله، توافق طرفین برای شروع اجرای این سند را رویدادی مهم و زمینه ساز تحول اساسی در روابط می داند.
گفتنی است دور دوم مذاکرات در ضیافت رسمی وزیر امور خارجه چین که به افتخار وزیر امور خارجه کشورمان برگزار شد، برگزار شد.
در این دور از مذاکرات دو طرف آخرین وضعیت مذاکرات وین و تحولات غرب آسیا و خلیج فارس را مورد بررسی قرار دادند.

  حمله بازیکنان پرسپولیس به تریبون رسمی باشگاه! + عکس

دیدگاهتان را بنویسید