اپل کاربران را مجبور به ترک iOS 14 می کند

اپل دیگر به کاربران اجازه نخواهد داد که از به روز رسانی های امنیتی در iOS 14 مطلع شوند.

اپل در حال کار بر روی روش جدیدی برای ارائه به‌روزرسانی‌های امنیتی جایگزین به کاربران آیفون و آی‌پد است. این شرکت پیش از این اعلام کرده بود که برای کاربرانی که آمادگی آپدیت به iOS 15 را ندارند پچ های امنیتی برای iOS 14 ارائه خواهد کرد، اما اکنون به نظر می رسد که نظر خود را تغییر داده است.

در حال حاضر، اپل دیگر به کاربران اجازه نمی دهد تا با آپدیت های امنیتی iOS 14 همراهی کنند، در عوض، به روش سنتی به روز رسانی بازگشته است که در آن کاربران مجبور به نصب آخرین نسخه سیستم عامل (که iOS 15 است) هستند. ) برای به دست آوردن پیشرفت های امنیتی.

این تغییر پس از انتشار iOS 15.2 در دسامبر 2021 اعمال شد. به عنوان مثال، در تاریخ 26 اکتبر 2021، اپل به روز رسانی iOS 14.8.1 را برای دستگاه هایی که iOS 15 را اجرا نمی کنند منتشر کرد، اما این به روز رسانی دیگر در دسترس نیست و دستگاه های دارای iOS 14.8 یا بالاتر نمی توانند با iOS 14.8.1 کار کنند. به روز باشید. در عوض، منوی به روز رسانی نرم افزار فقط آپدیت iOS 15.2.1 را نشان می دهد.

پیش از این، iOS 15 به‌روزرسانی اختیاری در نظر گرفته می‌شد و کاربران فقط می‌توانستند وصله‌های امنیتی را روی iOS 14 نصب کنند. اگرچه ممکن است این یک اشتباه باشد، اما بعید به نظر می‌رسد که توسط اپل اختیاری باشد، زیرا این شرکت هیچ اصلاحیه امنیتی دیگری برای iOS منتشر نکرده است. 14 از اکتبر

اگرچه این شرکت چیزی را تایید یا رد نکرده است، اما ممکن است در تصمیم خود در مورد به روز رسانی های جایگزین برای کاربرانی که نمی خواهند به آخرین نسخه iOS ارتقا دهند، تجدید نظر کند. اما در حال حاضر، اگر می‌خواهید آخرین به‌روزرسانی‌های امنیتی آیفون یا آی‌پد خود را دریافت کنید، باید iOS 15 را نصب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید