اولین محموله واکسن برکات وارد نیکاراگوئه شد – خبر زنده

این محموله بعد از ظهر (به وقت محلی) در تاریخ 21 ژوئن (31 ژوئن) وارد نیکاراگوئه شد و با حضور مجید صالحی سفیر کشورمان و مارتا ریس وزیر بهداشت نیکاراگوئه به نیکاراگوئه تحویل داده شد.

اولین محموله واکسن برکات وارد نیکاراگوئه شد

مقامات نیکاراگوئه امیدوارند که مردم را در برابر کووید-19 بیشتر از واکسن واکسینه کنند. در حال حاضر حدود 93 درصد از جمعیت اولین دوز و 85 درصد از جمعیت برنامه کامل واکسیناسیون را دریافت کرده اند.

مراسم امضای تفاهم نامه ارسال واکسن کویر متبرک به نیکاراگوئه روز پنجشنبه 26 اسفند 1391 با حضور مدیران گروه دارویی برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، سفیر نیکاراگوئه در ایران برگزار شد. و نمایندگان وزارت بهداشت و امور خارجه.

محمدحسین نیکنام، معاون امور خارجه وزارت بهداشت نیز در مراسم امضای این قرارداد خاطرنشان کرد: واکسن برکت هم اکنون در مسیر ارائه محصول ارزشمند خود به کشورهای دیگر با موفقیت در کشور است. این نشان از همکاری عمیق دو کشور است و بی شک امروز یکی از مهمترین روزهای تاریخ همکاری ایران و نیکاراگوئه خواهد بود.

ایزاک لنین براوو سفیر نیکاراگوئه در ایران از مدیران گروه دارویی برکت و معاون وزیر بهداشت تشکر کرد و به دانیل اورتگا رئیس جمهوری نیکاراگوئه تبریک گفت. برادری و همبستگی دو ملت را به شما تقدیم می کنم.

سفیر نیکاراگوئه گفت که رابطه نیکاراگوئه با برکت تقریباً یک سال و نیم پیش آغاز شد و بسیار افتخار آمیز است که نیکاراگوئه ممکن است اولین کشور خارجی باشد که از این واکسن استفاده می کند. وی افزود: بر اساس آزمایشات انجام شده، وزارت بهداشت نیکاراگوئه مجوز استفاده از این واکسن را برای مردم نیکاراگوئه صادر کرده است زیرا از ایمنی تولید این واکسن اطمینان داریم.

  رانندگی فاجعه بار هنگام پارک کردن ماشین

وی گفت: سال گذشته واکسن برکت را دریافت کردم و هیچ عارضه ای نداشت و در آزمایشی که سه ماه بعد انجام دادم ایمنی من بسیار بالا بود و این گزارش را برای دولتم ارسال کردم.

ایزاک لنین براوو گفت: مطمئن هستم که همبستگی ایران و گروه دارویی برکت در ارسال واکسن به نیکاراگوئه نتیجه بسیار خوبی برای پیشرفت استراتژی کنترل بیماری نیکاراگوئه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید