اوج تاج ششم در اواخر بهمن ماه

تاج پیک ششم

انجمن 24- مینو مرز، یکی از اعضای کمیته علمی تاج ملی در گفت و گو با ایلنا، با اشاره به شیوع بیماری امیکرون در کشور گفت: تعداد مبتلایان به سرعت در حال افزایش است، اکثر آنها سرپایی هستند و تعداد بستری ها همچنان بسیار کم است. انتظار می رود که تاج در یکی دو هفته آینده به اوج خود برسد و در اواخر فوریه به اوج خود برسد. سرعت انتقال این سویه همانطور که در کشورهای دیگر دنیا مشاهده می شود بسیار سریع است و کسانی که برای بار سوم واکسینه می شوند مصونیت بیشتری در برابر این سویه دارند و از بیماری خفیف تری رنج می برند، زیرا هیچ واکسنی 100% نیست. بر اساس omicron موثر نیست.

یکی از اعضای کمیته ملی علوم کرونا افزود: در نتیجه همه باید ماسک، شستن دست ها و فاصله فیزیکی را رعایت کنند. اوج را تازه شروع کرده ایم و در هفته ها یا ماه های آینده که دوباره بیمارستان ها پر می شود، اوج بسیار قوی خواهیم داشت. میزان انتقال امیکرون بسیار بالاست و بسیاری از هموطنان هنوز نوبت سوم واکسن خود را دریافت نکرده اند. از طرفی بسیاری از کودکان هنوز واکسینه نشده اند.

وی در خصوص واکسیناسیون گروه سنی زیر 12 سال نیز گفت: اگر واکسنی برای این گروه سنی ایمن است و مشکلی ندارد و ایمنی خوبی نیز ایجاد می کند، باید از سن 5 سالگی به بالا واکسینه شوند. در حال حاضر بیشترین تاکید باید بر واکسیناسیون دوز دوم برای افراد 12 تا 18 سال و نوبت سوم برای افراد بالای 18 سال باشد و واکسیناسیون برای افراد 12 تا 18 سال و بالای 18 سال باید در اسرع وقت تکمیل شود. . سپس نقاب واجب در دستور کار قرار گیرد و بر آن تاکید شود.

  اینفوگرافیک/ افسردگی تعطیلات چیست و با آن چه کنیم؟ - خبر زنده

بیشتر بخوانید: ثبت مرگ و میر omcron در ایران; بازی این ویروس تغییر کرده است


مرز افزود: همچنین باید به مردم توصیه کرد که از تجمع خودداری کنند تا بتوانیم قله درخشان تری را تجربه کنیم چرا که این کشور به سراسر دنیا نشان داده که با سرعت زیادی در حال گسترش است. نرخ بستری شدن در بیمارستان برای افرادی که سه دوز از واکسن را دریافت کرده اند قطعا به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و خوشبختانه سویه آمیکرون به سرعت سویه دلتا نیست که به سرعت به ریه ها و قلب حمله می کند و بیشتر در دستگاه تنفسی فوقانی دیده می شود. جاده ها با افزایش تعداد ویروس ها در دستگاه تنفسی فوقانی، سرعت انتشار به طرز وحشتناکی بالاست.

یکی از اعضای کمیته علمی تاج ملی درباره وضعیت آزمایش و تشخیص تاج در کشور گفت: «در حال حاضر بسیاری از ویروس‌های آنفولانزا و دیگر انواع ویروس‌های تنفسی و همچنین امیکرون‌ها وجود دارد. همه این بیماری ها شبیه هم هستند و تنها با یک آزمایش می توان آنها را تشخیص داد. اما وزارت بهداشت معاینات عروق کرونر کافی برای ارزیابی وضعیت همه افراد ندارد. حتی سایر کشورهایی که سطح بالایی از آزمایش را انجام دادند همچنان در پیشنهاد باقی ماندند. مثلاً در استرالیا می گویند مردم خودشان خرید می کنند و آزمایش های فوری انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید