انجام تست PCR از زائران عتبات در درمانگاه های هلال احمر تا 3 هفته دیگر + آدرس مراکز

به گزارش فارس، سفر به عتبات رسما آغاز شده است و زائران ایرانی پس از حدود دو سال در قالب کاروان های حج و زیارت به عتبات مشرف شده اند.

با از سرگیری سفرهای زیارتی، خدمات درمانی به زائران ایرانی نیز توسط مرکز پزشکی حج و عبادت ارائه می شود و طی دو روز آینده اولین تیم پزشکی و پزشکی برای راه اندازی و تجهیز مراکز درمانی در شهرهای عراق به عراق اعزام می شود. .

طاهر درودی معاون مرکز پزشکی حج و عبادت جمعیت هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، اظهار داشت: طبق توافقی که با سازمان حج و عبادت در کربلا، نجف و کاسمین انجام شده، خدمات درمانی ارائه خواهیم کرد. برای زائران : خدمات ما در قالب خدمات پیش بیمارستانی مانند ویزیت، آزمایشگاه، داروخانه، نوار قلب و خدمات سرپایی است و در صورت نیاز زائران به خدمات بیمارستانی، بیمار با آمبولانس به یکی از بیمارستان های عراق منتقل می شود.

وی با بیان اینکه تیم پزشکی حج هلال احمر و مرکز پزشکی زیارت طی دو روز آینده به عراق اعزام می شوند، افزود: برای مراجعه به این درمانگاه ها می توانید با مراجعه به درمانگاه نباء واقع در خیابان امام علی علیه السلام نجف اشرف به آدرس زیر مراجعه کنید. الماس شرق واقع در انتهای خیابان العلقمی، نبش خیابان میثم تمار در کربلا و به باب المراد، هتل قرتاج در کاسمین.

درودی در مورد آزمایش PCR برای زائرانی که به خانه باز می گردند، گفت: «تدارکات اولیه انجام شده است. اما به دلیل تعطیلی حدود دو سالی مراکز درمانی، خرید و تجهیزات نهایی نشده است. به همین دلیل برای اولین کاروان هایی که امیدواریم در سه هفته آینده بتوانیم این خدمات را به زائران ارائه کنیم، آزمایش PCR انجام نمی شود و قبل از بازگشت زائران با هزینه کمتری نسبت به آزمایشگاه های عراق تست تاج را انجام می دهیم.

معاون مرکز پزشکی حج و عبادت هلال احمر از آزمایش اولیه تاج برای افراد مشکوک به تاج گذاری نام برد و گفت: انتقال به بیمارستان های عراق.

به گزارش فارس، بر اساس دستورالعمل این شرکت هواپیمایی، تمامی هواداران باید حداکثر 72 ساعت قبل از سفر با هواپیما آزمایش PCR منفی بدهند. بر این اساس زائران باید هنگام بازگشت به کشور نیز تست تاج گذاری کنند و پاسخ منفی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید