انتقاد از افزایش غیرمنطقی قیمت تاکسی در اینترنت در تهران – خبر زنده

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در هفتاد و دومین جلسه شورای شهر 5 اخطار صادر می کنند.

مهدی آکاریان در این جلسه به افزایش تعرفه تاکسی های اینترنتی و تخلفات رانندگان تاکسی های اینترنتی اشاره کرد و خاطرنشان کرد; با توجه به ماده 8 دستورالعمل نحوه بهره برداری و ارائه خدمات هوشمند در شهر تهران، وضعیت تعرفه ها نیازمند تعیین تکلیف است.

او گفت؛ دلایل افزایش غیرمنطقی هزینه ها در اینترنت باید شناسایی شود.

آکاریان با بیان اینکه در مواردی که مشاهده شد شهرداری در برخی موارد نمی تواند به وظیفه نظارتی خود عمل کند، گفت: باید نحوه نظارت شهرداری تهران بر کار تاکسی های اینترنتی مشخص شود.

وی همچنین از اینکه تذکرات اعضای شورای شهر پاسخ سریعی دریافت نمی کند و تنها به صورت رسمی پاسخ داده می شود، انتقاد کرد.

یکی از اعضای شورای شهر تهران گفت: در صورتی که اخطارها مشکلات را حل نکرد، شورا می تواند تذکرات را از سایر ابزارهای خود پیگیری کند.

راه حلی برای سیاست زندگی شبانه دوگانه تهران بیابید

حبیب کاشانی یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران نیز در این نشست گفت: منطقه 2 منقضی شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس مصوبه 120 هزار نفر در این فعالیت فعالیت دارند، ادامه داد: دوره این کار به صورت پایلوت به پایان رسیده و باید چاره اندیشی شود.

کاشانی خاطرنشان کرد: این افراد هم اکنون تا پاسی از شب در حال ارائه خدمات هستند. وی گفت: اگر این فرصت تمام شود سیاست دوگانه ایجاد می کنیم چرا که اخیرا برای برخی از منطقه کارآفرینی کرده ایم.

  واکنش شرکت صهیونیستی تولید کننده نرم افزارهای جاسوسی و تحریمی آمریکا

کارگران ساختمانی بیمه خاصی ندارند

مهدی عباسی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه کارگران ساختمانی بیمه مشخصی ندارند و در صورت بروز حادثه در فقر و درماندگی به سر می برند، گفت: تعدادی از کارگران ساختمانی در حادثه پل مترو جان باختند. مستمری به دلیل عدم استفاده از بیمه تامین اجتماعی.

وی افزود: حادثه پایان عمر کاری و افتادن در دامان فقر و درماندگی کارگران است.

عباسی ادامه داد: موقتی بودن مشاغل کارگری باعث شده است که کارفرما و کارگاه آنها مجهول و مشخص نباشد و بیمه کارگران به ویژه کارگران ساختمانی ساختار خاصی نداشته باشد.

یکی از اعضای شورای شهر تهران با بیان اینکه از هر زیان کارگری یک نفر کارگر ساختمانی است، گفت: یک میلیون و 700 هزار کارگر ساختمانی داریم که از این تعداد 500 هزار نفر از طریق شرکت پیمانکاری فعال و یک میلیون و 200 هزار نفر به صورت آزاد اشتغال دارند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران از شهردار تهران خواست سازوکاری برای حضور مدیر متخصص در پروژه های عمرانی فراهم کند و گفت:

دیدگاهتان را بنویسید